Kiedy wykonać dylatację posadzki betonowej?

Beton, jako jedno z najpopularniejszych materiałów budowlanych, jest stosowany w wielu projektach strukturalnych – od konstrukcji dróg po posadzki domowe. Jest niezwykle wytrzymały i trwały, ale tak jak każdy inny materiał …

Jak czyścić dach?

Czyszczenie dachu to ważna część utrzymania nieruchomości w dobrej kondycji. W artykule tym przedstawiono skuteczne metody i zasady dotyczące czyszczenia dachu. Dowiesz się, jakie kroki podjąć, aby zachować trwałość i estetykę …

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnych usług zakładania trawników?

Zakładanie trawnika może wydawać się zadaniem, które można wykonać samodzielnie, jednak korzystanie z profesjonalnych usług w tym zakresie ma wiele istotnych zalet. Profesjonaliści w dziedzinie zakładania trawników posiadają nie tylko wiedzę …

ciezarowka

Wielu kierowców zastanawia się, w jaki sposób w branży transportowej rozlicza się różnego rodzaju urlopy. Może być to przecież urlop wypoczynkowy, zwolnienie lekarskie czy inny powód niezdolności do pracy. W jaki sposób rozlicza się urlopówkę dla kierowcy, czym ona jest i komu przysługuje? Ile dni wolnego przysługuje kierowcy, a także jakie obowiązki wynikają z ich zgłoszenia? Odpowiedź na te pytania odnajdziesz w artykule.

Urlopówka dla kierowcy

Na samym początku należy wyjaśnić, czym jest dla kierowcy urlopówka. Określenie to stosuje się wymiennie z nazwą weekendówka i oznacza w praktyce nieprowadzenie pojazdu. Gdy w dziennym raporcie pracy pojawia się informacja o braku przejechanych kilometrów, konieczne jest wówczas dostarczenie odpowiedniego zaświadczenia potwierdzającego przyczynę braku pracy. Pracujący w branży transportowej kierowca musi dokładnie raportować wszystkie działania związane z wykonywaną pracą, a podczas ewentualnej kontroli drogowej okazać wszystkie dokumenty do 28 dni wstecz, wraz z obecnym dniem. Wszystkie okresy braku aktywności należy udokumentować, również moment rozpoczęcia pracy w nowej firmie. Wówczas czas od podpisania umowy do momentu wyruszenia w trasę powinien zostać oznaczony jako urlopówka. W jaki sposób odbywa się przyznawanie urlopówek?

Urlopówka kierowcy to bardzo ważny termin, który pomaga kontrolować pracę w pojeździe, jak i poza nim. Dokumentowanie urlopu, szczególnie poza pojazdem można dokumentować za pomocą wpisu manualnego. Podczas odpoczynku w pojeździe należy zarejestrować wszystkie informacje w tachografie. W momencie, gdy kierowca przebywa na urlopie wypoczynkowym lub posiada zwolnienie lekarskie, konieczne jest również otrzymanie urlopówki i wpisanie jej do rejestru. W tym wypadku można również dokonać wpisu manualnego. Warto jednak zaznaczyć, że zgodnie z przepisami rozporządzenia nr 165/2016 urlop ani przebywanie na zwolnieniu lekarskim nie jest okresem odpoczynku dla kierowcy.

Urlopówka kierowcy – jak wygląda zaświadczenie?

Urlopówka to dokument, który należy uzupełnić o konkretne informacje, są to: nazwa firmy, dane kontaktowe, dokładny adres firmy, adres e-mail, a także imię i nazwisko pracownika, data urodzenia, imię i nazwisko oraz stanowisko osoby wystawiającej dokument. Istotne będą też informacje dotyczące uprawnień do kierowania pojazdami: prawo jazdy, data zatrudnienia kierowcy czy inne uprawnienia. Dokument musi mieć też odpowiednią datę i być podpisany. Do wypisania urlopówki można skorzystać z przygotowanego wcześniej wzoru, w ten sposób wystawienie dokumentu będzie znacznie szybsze. Jak wygląda sytuacja w przypadku odpoczynku w kabinie? Kierowca, który decyduje się na odpoczynek w kabinie, musi zarejestrować tę informację w karcie kierowcy oraz na wykresówce. Wszystko po to, aby w trakcie kontroli czas pracy był czytelny i w pełni określony.

Kwestia urlopówki oraz uzupełniania raportów może się wydawać z pozoru skomplikowana i często jest taka, szczególnie dla początkujących kierowców. Dobrym rozwiązaniem jest wybór nowoczesnego oprogramowania, które ułatwia rozliczanie pracy kierowcy. Firma VTS Project stworzyła system do zarządzania pracą kierowców oraz pracowników delegowanych. To intuicyjny oraz prosty w obsłudze system, który ułatwia prowadzenie raportów oraz kontrolowanie czasu pracy. Program umożliwia stworzenie dowolnej liczby kont oraz wystawianie różnorodnych zaświadczeń. To bardzo komfortowe rozwiązanie dla wszystkich przedsiębiorców lub osób działających w branży transportowej. Korzystający chwalą sobie wiele możliwości oprogramowania oraz ciągłe wprowadzanie aktualizacji, które mają na celu dodanie nowych funkcjonalności. System dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie, a firma VTS Project oferuje również atrakcyjne rabaty. Warto zapoznać się z dokładną ofertą, dostępne jest ona na stronie internetowej https://vtsproject.pl/. Pracownicy udzielą również wszystkich informacji dotyczących sposobu wdrożenia systemu w firmie transportowej.