Jak wybrać pierwszy wibrator?

Zakup swojego pierwszego wibratora może być zniechęcającym zadaniem. Chcesz znaleźć coś, co jest przyjemne, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć. Z tak wielu różnych typów, rozmiarów i funkcji, może być trudno …

Kiedy myć kostkę brukową?

Kostka brukowa jest narażona na różnorodne zanieczyszczenia. Aby przez długie lata zachowała atrakcyjny wygląd, należy pamiętać o jej regularnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest systematyczne oczyszczanie bruku z kurzu, mchu i innych …

Jaką deskę tarasową wybrać?

Taras jest niesamowitym miejscem, w którym można się zrelaksować, w spokoju poczytać ulubioną książkę czy napić kawy w słoneczny poranek. Jednak, by przez długi czas zachował swój estetyczny wygląd, warto zainwestować …

Najnowsze artykuły

kostka brukowa

Kiedy myć kostkę brukową?

prawnik

Jakie są etapy windykacji?

Szukasz fotelika dla swojego dziecka? Nie wiesz, jaki wybrać? Chciałbyś, aby fotelik był bezpieczny, przetestowany, ale jednocześnie w rozsądnej cenie? Bez względu na to, w jakim wieku jest Twoje dziecko i jak często podróżujecie, tylko odpowiednio wybrany fotelik zapewni bezpieczeństwo. Na rynku wybór fotelików jest ogromny, ceny zaczynają się już od 200zł, ale znajdziemy też foteliki za kilka tysięcy. Foteliki samochodowe możesz kupić online, ale większość rodziców wybiera sklepy stacjonarne, w których fachowa obsługa pomaga w wyborze.

Rodzaje fotelików dziecięcych

  • foteliki dla dzieci z wagą 0-13kg  – najpopularniejsze, tzw. „łupiny” dla noworodków i niemowlaków do 13kg. Zazwyczaj są do foteliki, które służą dziecku od urodzenia do mniej więcej 1r.ż. Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. Dostępne w opcji z ISOFIXEM oraz bez w zależności jaki samochód posiadamy. Do fotelików można dokupić adaptery, dzięki którym zamontujemy fotelik na stelażu wózka, co ułatwia przemieszczenie się z małym dzieckiem.
  • foteliki dla dzieci z wagą 0-18kg – dla dzieci od urodzenia do mniej więcej 4 roku życia, dzieci przewożone są tyłem do kierunku jazdy, czyli w najbezpieczniejszej pozycji. Dostępne również z bazą ISOFIX lub bez. Znajdziemy też wersje obrotowe, które ułatwiają włożenie dziecka do fotelika.
  • foteliki dla dzieci z wagą 0-25kg – dla dzieci od urodzenia do ok. 7 roku życia. Foteliki te można montować tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Tyłem do kierunku jazdy w tych fotelikach można przewozić dzieci do 4roku życia, później trzeba zmienić kierunek montażu.
  • foteliki dla dzieci z wagą 0-36kg – również od urodzenia, wystarczą do około 12 roku życia lub do osiągnięcia przez dziecko 36kg. W Wersji z ISOFIXEM i bez.
  • foteliki dla dzieci z wagą 9-18kg – dostępne głównie na bazach. W porównaniu do innych fotelików wystarczają na krótki okres. Mniej więcej od 1r.ż do 4r.ż
  • foteliki dla dzieci z wagą 9-25kg – mogą być używane już od 9m.ż do 7r.ż. Montowane tyłem u młodszych dzieci, do 18kg, a dla starszych montowane przodem.
  • foteliki dla dzieci z wagą 9-36kg – w ofercie znajdziemy foteliki, które można zamontować przodem i tyłem, ale również takie, które montuje się tylko przodem, trzeba zwrócić na to dużą uwagę, szczególnie jeśli fotelik ma służyć niemowlakowi.
  • foteliki dla dzieci z wagą 15-36kg – dla dzieci od 3.r.ż do 12 r.ż , foteliki dla starszych dzieci, a więc do montażu najczęściej przodem do kierunku jazdy.

Najpopularniejsze marki fotelików to Avionaut, Cybex, MaxiCosi, Joie oraz KInderkraft. Foteliki powinny być dostosowane nie tylko do wieku i wagi dziecka, ale też do naszego samochodu. Więc najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w sklepie stacjonarnym. Jeśli szukasz fotelików dziecięcych w Szczecinie warto zapoznać się z ofertą Babyontour.pl, a następnie udać się do ich sklepu stacjonarnego.

Gdzie kupić foteliki samochodowe w Szczecinie?

Wybierając sklep, w którym chcemy kupić fotelik samochodowy, warto zwrócić uwagę na to, czy w ofercie znajdują się produkty z atestami i certyfikatami dopuszczonymi do jazdy. Kolejnym elementem jest obsługa – tylko doświadczona i cierpliwa obsługa jest w stanie zapewnić nam wybranie odpowiedniego i bezpiecznego produktu. Warto wybrać sklep stacjonarny, który sprzedażą zajmuje się już dłuższy czas i oferuje również pomoc w montażu zakupionego fotelika. Jeśli dopiero spodziewasz się dziecka albo szukasz nowego wózka spacerowego dla swojego malucha, wybierz sklep, który w ofercie ma również inne produkty dziecięce.

Dla mieszkańców Szczecina lub okolic dobrym rozwiązaniem będzie wybranie się do sklepu stacjonarnego Baby On Tour, który znajduje się w Dołujach/Mierzynie koło Szczecina. Doświadczeni pracownicy pomogą wybrać odpowiedni fotelik dla Twojego dziecka. Na miejscu dziecko zostanie zmierzone i zważone, a następnie odpowiedni fotelik wybrany pod kątem wagi malucha dopasowany zostanie do Twojego samochodu. Pracownicy z chęcią pomogą przy montażu fotelika. Taka opcja zapewnia 100% bezpieczeństwa podczas podróży. Sklep ma w ofercie nie tylko foteliki samochodowe Szczecin, ale również bogaty asortyment innych produktów dla dzieci, m.in akcesoria do karmienia i wózki.

Pamiętaj, że dobry fotelik, dobrze zamontowany, z atestami, dopasowany do dziecka jest w stanie zapewnić mu ochronę podczas kolizji i wypadku. U najmłodszych dzieci zalecane są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, najlepiej, aby w tej pozycji dziecko jeździło jak najdłużej.