Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

Elektroniczny obieg dokumentów – co to jest?

Elektroniczny obieg dokumentów to pojęcie, które zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym cyfrowym świecie. Coraz więcej firm i instytucji przechodzi na cyfryzację swoich procesów, w tym przepływu dokumentacji. Ale co to jest …

dieta

Z pewnością nie raz złożyłeś sam sobie postanowienie, że od nowego tygodnia będziesz jeść zdrowo i  przygotowywać zdrowe posiłki. Jednak wraz z nadejściem nowego tygodnia znowu życie Cię zaskakuje nowym pilnym projektem w pracy, chorobą członka rodziny czy nieprzewidzianymi awariami w domu. A wtedy zdrowe odżywianie znów schodzi na dalszy plan i tak mija dzień za dniem.

Bez względu na przyczynę, życie często nie pozostawia zbyt dużo wolnego czasu na przygotowywanie posiłków. Dlatego jedzenie na mieście lub tanie, szybkie dania do domu, które wystarczy podgrzać w mikrofalówce, zyskały na ogromnej popularności. Nie musisz z nich korzystać. Podpowiemy Ci, jak jeść zdrowo, nawet jeśli nie masz zbyt dużo wolnego czasu. 

Dieta bogata w tłuszcze nasycone, sód i cukier może prowadzić do otyłości, wysokiego poziomu cholesterolu we krwi oraz nadciśnienia – to z kolei zwiększa ryzyko chorób serca. Wysoko przetworzona żywność często charakteryzuje się właśnie takimi składnikami. Istnieją jednak sposoby na spożywanie zdrowych posiłków w domu bez inwestowania czasu w planowanie ich lub zakupy spożywcze. Możesz także jeść zdrowiej, gdy jesteś w podróży bądź w pracy. 

Jedz zdrowo w restauracji

Wiele restauracji oferuje dania dietetyczne, które zawierają określoną ilość kalorii, a także są dostosowane do konkretnej diety. Jest to z pewnością droższa opcja niż przygotowanie samemu takiej potrawy, jednak warto skorzystać z tej opcji. Restauracje zamieszczają często swoje menu na stronie lub w mediach społecznościowych, dlatego zawsze można mieć pod ręką propozycje z różnych lokali i w razie potrzeby szybko wybrać posiłek.

Jeśli restauracja nie ma dietetycznego menu, z pewnością posiada w ofercie pyszne sałatki czy surówki, które mogą stanowić pyszną przekąskę. Możesz również wybrać warzywa z pieczoną rybą lub danie z kurczaka. Mięso ryb ma wiele cennych składników, tak samo jak drobiowe. 

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem obiadu, lepiej wybierz dania grillowane niż smażone w głębokim tłuszczu. 

Dieta pudełkowa, catering

Bardzo popularna stała się również dieta pudełkowa. Możesz zlecić firmie cateringowej przygotowanie specjalnego menu na cały tydzień bądź nawet na miesiąc. Przedsiębiorstwa oferujące dietę pudełkową wiedzą, jak sporządzać wartościowe posiłki. Często współpracują z dietetykami podczas przygotowywania oferty. Zamawiając takie jedzenie, możesz mieć pewność, że jesz zdrowo i dostarczasz organizmowi niezbędnych witamin oraz odpowiednią ilość kalorii. Dieta pudełkowa daje mozliwość przygotowania z uwzględnieniem każdej diety. Jeśli nie masz czasu na zdrowe gotowanie, warto zamówić dania na https://programkrolow.pl/catering-warszawa/.

Zdrowe przekąski

A co z przekąskami? Oczywiście, tu również możesz wybierać zdrowe produkty. Zamiast tłustych chipsów czy paluszków postaw na chipsy warzywne, a jeszcze lepiej na surowe warzywa. Marchewka pokrojona w słupki, kawałki jabłka, cząstki mandarynki czy winogrono będą bardzo dobrą przekąską (winogrono jest bardzo słodkie ze względu na wysoką zawartość cukru, więc nie jest polecany cukrzykom). Bardzo dobre rozwiązanie stanowi zakup specjalnego pojemnika z przegródkami, do których włożysz różne owoce i warzywa. 

Lepsze wybory fast foodów

Jedzenie fast foodów nie oznacza, że musisz odstawić tłustego cheeseburgera i słone frytki. W dzisiejszych czasach istnieje wiele zdrowszych opcji menu. Sporo restauracji typu fast food posiada również pozycje z mniejszą liczbą kalorii (np. przygotowując produkty na parze, grillu lub zamieniając je na pełnoziarniste).

Oto kilka rad,  jak zdrowo jeść: 

  • unikaj smażonych potraw (np. frytek, krążków cebulowych, pasków z kurczaka i nuggetsów),
  • grillowana kanapka z piersi kurczaka zawiera mniej tłuszczów nasyconych niż hamburger,
  • zamów najmniejszy rozmiar — nie przesadzaj z ilością. Wybór dziecięcej wersji ulubionego menu może zapewnić smak, na który masz ochotę, ale przy znacznie mniejszej ilości kalorii,
  • unikaj słodkich napojów na korzyść wody, niesłodzonej herbaty lub odtłuszczonego mleka.