Czym jest agrofobia?

Agrofobia – to słowo, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą uwagę. Ale czy naprawdę wiemy, co oznacza? Czy jest to po prostu niechęć do przestrzeni zewnętrznej, czy może coś znacznie …

Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

Spoglądając na polski rynek nieruchomości, możemy podzielić go na rynek pierwotny i wtórny. W przypadku rynku pierwotnego mamy do czynienia z nowymi nieruchomościami, które nie były wcześniej używane. Są to najczęściej domy i mieszkania w stanie deweloperskim, czyli do własnego urządzenia. Znacznie rzadziej zdarzają się tutaj domy w stanie surowym lub mieszkania pod klucz. Zdecydowanie bardziej rozbudowany jest jednak rynek wtórny. Mamy tutaj do czynienia ze stosunkowo dużą konkurencją, w związku z czym sprzedać dom lub mieszkanie jest zdecydowanie trudniej.
Domy z rynku wtórnego są używane i urządzone zgodnie z gustem ich właścicieli. Zakup takiej nieruchomości bardzo często wiąże się więc z koniecznością wykonania remontu. W przypadku dużych zmian będzie to niestety dość kosztowne. Sprzedaż domu z rynku wtórnego będzie więc dość trudnym i kłopotliwym zadaniem. Oczywiście istnieje szansa, że trafimy na zdecydowanego klienta, ale są to raczej sporadyczne sytuacje. Jeżeli chcemy szybko sprzedaż nieruchomość, możemy skorzystać z pośrednika lub skupu nieruchomości. Należy zastanowić się jednak jak szybko sprzedać dom i dobrze na tym zarobić?

Sprzedaż domu bez pośrednika czy z pośrednikiem?

Wiele osób decyduje się na sprzedaż nieruchomości bez pośrednika, ale szybko żałuje swojej decyzji. Umieszczając ogłoszenie w internecie, musimy liczyć wyłącznie na kontakty pochodzące z portali. Korzystając z firmy pośredniczącej, mamy możliwość korzystania z ich bazy klientów. W związku z tym pośrednik nieruchomości jest w stanie przyprowadzić nam swoich klientów, którzy być może zdecydują się na zakup naszego domu. Korzystanie z takiej firmy jest niestety związane z dodatkowym kosztem. Pośrednik nieruchomości w przypadku sprzedaży pobierze odpowiedni procent od wartości domu lub mieszkania.
Jeżeli zależy nam na szybkiej sprzedaży nieruchomości, wówczas powinniśmy skorzystać z pomocy pośrednika. Poniesiemy określony w umowie z biurem koszt, ale dom sprzedamy zdecydowanie szybciej. Co więcej, nie będziemy musieli odbierać telefonów od klientów, ponieważ wszystkim tym zajmie się nasz agent nieruchomości. Podobnie sprawa wygląda z umawianiem się na oględziny. Dzięki sprawnemu działaniu będziemy mieli więc zdecydowanie więcej czasu na codzienne obowiązki.

Skup nieruchomości za gotówkę

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w przypadku sprzedaży nieruchomości są skupy. Stały się one bardzo popularne na przestrzeni kilku ostatnich lat, ponieważ pozwalają bardzo szybko sprzedaż dom lub mieszkanie. Wiele ludzi zastanawia się jednak, czy skupy zaoferują atrakcyjną cenę. Trzeba liczyć się z tym, że cena, którą chcielibyśmy otrzymać, jest zazwyczaj dość wygórowana. Podczas sprzedaży tradycyjnej z pewnością uległaby obniżeniu wskutek małego zainteresowania ofertą lub negocjacji z klientem. Musielibyśmy również zapłacić stosowne wynagrodzenie dla agenta. Cena rzeczywista takiego domu, byłaby więc dużo niższa. Skup nieruchomości za gotówkę zaproponuje nam cenę adekwatną do rynkowej. Dzięki temu nie stracimy aż tak dużo na sprzedaży, a zyskamy mnóstwo czasu. Kluczowe jest również to, że w przypadku skupów mamy do czynienia z płatnością gotówką. Oznacza to, że po decyzji o sprzedaży możemy od razu udać się do notariusza, sporządzić umowę notarialną i otrzymać zapłatę. W przypadku sprzedaży klientom indywidualnym proces ten jest bardzo często dodatkowo wydłużony. Wiąże się to z oczekiwaniem na decyzję banku o przyznanie kredytu hipotecznego. W naszym kraju zajmuje to od miesiąca do dwóch miesięcy. Dopiero po pozytywnej decyzji banku, jesteśmy w stanie dopiąć sprzedaż nieruchomości.

Jak wybrać odpowiedni skup nieruchomości?

Poszukując szybkiego skupu nieruchomości za gotówkę, należy zwrócić szczególną uwagę na doświadczenie i uczciwość. Warto więc szukać wyłącznie firm z polskim kapitałem. Najlepszym rozwiązaniem będą firmy rodzinne, takie jak skup nieruchomości PULO z Bielsko-Białej. W takich miejscach możemy liczyć na bardzo atrakcyjną cenę, przejrzyste zasady działania i bardzo szybką wypłatę gotówki.