Jak postawić serwer w firmie?

W dzisiejszym świecie technologii, gdzie coraz większa liczba firm zależy od cyfrowych narzędzi, pytanie o to, jak postawić serwer w firmie, staje się coraz bardziej aktualne. Serwery stanowią podstawę nie tylko …

Komu powierzyć budowę sieci wodno-kanalizacyjnej?

Sieć wodno-kanalizacyjna to jeden z kluczowych elementów infrastruktury każdego miejsca zamieszkania. Bez takiej sieci niemożliwe byłoby bieżące korzystanie z zasobów wodnych czy efektywne odprowadzanie zużytej wody. Z tego względu sieci wodno-kanalizacyjne …

Ochrona termiczna włosów – klucz do zdrowych i lśniących kosmyków podczas stylizacji?

W dzisiejszych czasach, kiedy dbałość o wygląd stała się niezwykle istotnym elementem życia codziennego, ochrona włosów przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury podczas stylizacji zyskuje na znaczeniu. Każda osoba pragnąca cieszyć się …

Krioterapia jest to leczenie bólu za pomocą zimna. Metoda ta, choć wywodzi się ze Starożytnego Egiptu, dopiero wiele tysięcy lat później doczekała się swoich entuzjastów. Wielu pacjentów zastanawia się jednak ile razy krioterapia musi być u nich zastosowana, aby dała ona efekt. Odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące tej metody leczenia bólu.

Krioterapia – co to takiego?

Krioterapia to nic innego jak leczenie zimnem. Metoda ta znana już była w Starożytnym Egipcie, choć jeszcze wtedy nie miała ona współczesnej nazwy. Nie wiadomo też, jak często krioterapia wówczas była stosowana, ale wiadomo, że leczono nią urazy. Swój wpływ na historię krioterapii miał również Hipokrates, który zauważył, że zimno zmniejsza odczucie bólu.

Pionierem krioterapii we współczesnym świecie, pod koniec XIX wieku, był angielski lekarz James Arnott. Stosował on ją do leczenia nowotworów. Niestety, nie udało się ustalić, ile razy krioterapia powinna być zastosowana, aby zwalczyć raka, i czy w ogóle miałoby to miejsce oraz jaka byłaby skuteczność i dalsze rokowania pacjenta. Rozkwit tej metody leczenia nastąpił dopiero w końcu XX wieku, zatem tysiące lat później, niż wystąpiła ona w medycynie po raz pierwszy. Powstały wówczas pierwsze technologie, które umożliwiały stosowanie krioterapii na większą skalę. Do jej rozwoju przyczyniły się tak wybitne osobowości, jak profesor Zdzisław Zagrobelny, profesor Wiesław Stręk, profesor Andrzej Zaleski oraz inżynier Zdzisław Raczkowski.

Na co najlepsza jest krioterapia?

Wieloletnie badania nad zastosowaniem zimna w medycynie wykazały, że metoda leczenia, jaką jest krioterapia, daje pozytywne i skuteczne efekty w leczeniu bólu różnego typu. Mogą to być dolegliwości bólowe zarówno po urazach, jak i te w chorobie nowotworowej. Co więcej, lekarze reumatolodzy cenią sobie jej zastosowanie u pacjentów cierpiących na przewlekłe bóle reumatoidalne, a neurolodzy w przypadku występowania bóli neurologicznych, w szczególności tych promieniujących od uszkodzonego lub nadwyrężonego kręgosłupa. Krioterapię stosuje się również w leczeniu stanów zapalnych stawów.

Krioterapia stosowana w komorach, takich jak na przykład https://kriomedica.eu/krioterapia-cryospace, pozwala również osiągnąć pozytywne rezultaty w medycynie sportowej, a także szeroko pojętej kosmetologii. Kobiety najczęściej zadają w tym momencie pytania: co jaki czas krioterapia powinna być stosowana albo ile razy krioterapii powinny się poddać, aby całkowicie usunąć cellulit oraz poprawić stan swojej skóry? Odpowiedź lekarzy jest zawsze taka sama. Każda kobieta jest inna, ma inny stopień zaawansowania pomarańczowej skórki, inne predyspozycje, zatem indywidualnie ustala się, jak często krioterapia musi u nich być wykonywana.

Co jaki czas krioterapia jest zalecana?

Krioterapia polega na wykorzystaniu reakcji obronnych, które są dla każdego organizmu naturalne, przy zastosowaniu bardzo niskich temperatur. Stosowana jest miejscowo lub w tak zwanych kriokomorach. Udowodniono, że jest to skuteczna metoda leczenia bólu, stanów zapalnych, a także wspomagania walki z cellulitem. Istotna jest jednak odpowiedź na pytanie, co jaki czas krioterapia u pacjenta jest wykonywana. Pojedyncze zabiegi, mogą przynieść wyłącznie doraźną ulgę, podobnie jak zastosowanie tabletki przeciwbólowej. Dlatego bardzo istotne jest, aby pacjent ustalił z lekarzem, jak często krioterapia będzie u niego stosowana i regularnie udawał się na zabiegi do komory zimna.

Większość lekarzy jest zdania, że aby metoda ta była skuteczna, pacjenci powinni skorzystać z przynajmniej 10 sesji w kriokomorze.

Jakie są zalety stosowania krioterapii?

Bez względu na to, ile razy krioterapia zostanie u pacjenta zastosowana, ma ona wiele zalet. Przede wszystkim łagodzi bóle, zarówno te miejscowe, ostre, jak i przewlekłe, promieniujące, a także stany zapalne stawów, kolanowych, łokciowych, biodrowych. Ponadto ma zbawienny wpływ na skórę, jej elastyczność i napięcie. Znacząco redukuje cellulit, poprawiając stan skóry i tkanek nawet w bardzo zaawansowanym jego stadium. Warto również wspomnieć, że w zależności od tego, jak często krioterapia jest stosowana, zwiększa ona odporność organizmu człowieka.