Czym jest agrofobia?

Agrofobia – to słowo, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą uwagę. Ale czy naprawdę wiemy, co oznacza? Czy jest to po prostu niechęć do przestrzeni zewnętrznej, czy może coś znacznie …

Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

stal

Laserowe narzędzia tnące są najpopularniejszą metodą cięcia nie tylko stali, ale także wielu innych materiałów, takich jak pleksiglas czy aluminium. Firmy, które mają do czynienia z dużymi ilościami wyrobów metalowych w ciągu roku, mają ogromną przewagę nad innymi procesami, jeśli chodzi o szybkość i koszty cięcia laserowego. Celem cięcia laserowego jest termiczne rozdzielenie materiału. Cały proces można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich to zderzenie wiązki laserowej z ciętym materiałem – jej uderzenie w powierzchnię materiału bardzo silnie go nagrzewa i powoduje jego całkowite stopienie lub odparowanie.

Następnie rozpoczyna się druga część, czyli właściwe cięcie laserowe. Przebiega ono według wcześniej ustalonego schematu, a w jego wyniku materiał zostaje rozdzielony, dzięki czemu powstaje produkt o danej szerokości i głębokości. Laserowe cięcie blach i innych materiałów pozwala uzyskać części bezpośrednio gotowe do użycia. Metale zazwyczaj nie są poddawane dodatkowej obróbce po procesie cięcia laserowego, nie ma potrzeby mechanicznego uszczelniania lub piaskowania, a także wszystkich kolejnych operacji, które trzeba wykonać w przypadku tradycyjnych metod ręcznych.

Cięcie laserowe stanowi szybkie i ekonomiczne rozwiązanie wielu problemów inżynierskich. Jest to rodzaj technologii, z którą powinni zapoznać się wszyscy producenci, ponieważ jej zalety znacznie przewyższają ograniczenia. Jedną z głównych zalet cięcia laserowego jest precyzja: materiał można ciąć do bardzo małych rozmiarów, nawet na poziomie molekularnym.

Ile kosztuje cięcie laserem stali?

Laserowa obróbka stali niestandardowej kojarzy się z droższym usługodawcą. Nie jest to prawda. Dzięki niewielkim rozmiarom dotychczas okazało się, że można dostarczyć tego typu usługi w wielu miejscach na terenie całej Polski. Co ważne, producenci lub hurtownicy stali mogą zaoferować usługi za niższe ceny, niż przeciętna cena w Polsce. Wysoka jakość nie powinna być kosztem wysokiej ceny.  Ceny laserowego cięcia stali są ustalane na podstawie czasu pracy maszyny, a przedział cenowy tego czasu wynosi około od 250 do 400 zł netto za godzinę w zależności od oferty firmy i jej lokalizacji. Większość firm wprowadza symboliczny minimum, które wynosi około 100 zł netto.

W innym wypadku za cięcie laserowe klient zapłaci około 5.40 zł za 1 metr bieżący. Jeśli chodzi o obróbkę laserową, to koszt uzależniony jest od wielkości prac. Ceny takich usług wydają się być droższe w takich miastach, jak Warszawa, Kraków czy Szczecin. Cena jest też uzależniona od tego, czy obróbka laserowa dotyczy stali nierdzewnej, stali czarnej lub miedzi. Koszt przy każdym rodzaju stali jest inny.

Jaką blachę można ciąć laserowo?

Cięcie laserowe to stosunkowo nowa metoda obróbki blach. Metoda ta szybko zyskuje na popularności, ponieważ pozwala na łatwą i dokładną obróbkę blach o różnej grubości. Maksymalny format takich blach, które mogą być obrabiane za pomocą cięcia laserowego, sięga mniej więcej 1500 x 3000 mm. Należy jednak pamiętać, że do cięcia laserowego blachy aluminiowe mają grubość nie większą niż 3 mm, a blachy ze stali nierdzewnej – 6 mm. W przypadku blach czarnych możliwa jest obróbka elementów o grubości do 15 mm do cięcia laserowego.

Co daje nam cięcie laserowe blach stalowych?

Technologia cięcia laserowego jest idealna do wszelkich zadań wymagających dużej ilości obrabianego surowca. Niezależnie od partii, każdy element ma idealny kształt. Krawędzie są gładko wykończone, a nawet najmniejszy szczegół jest perfekcyjnie wycięty. Maszyny laserowe są wyposażone w oprogramowanie dostosowane do konkretnych maszyn, które pozwala na pełną optymalizację procesów cięcia laserowego blach i efektywne wykorzystanie materiału.

Cięcie stali metalem jest zawsze najlepszym sposobem gładkiego. Pozwala na uzyskanie bardzo delikatnej struktury blach, przy jednoczesnym wysokim współczynniku wykorzystania materiału. Kolejną zaletą laserowego cięcia jest różnorodność aplikacji: kształty mogą być idealnie powtarzane, bez patrzenia na ilość wyciętych partii obrabianych produktów. Słowem technologia laserowa jest bardzo precyzyjna, a elementy poddawane przetwarzaniu są wysokiej jakości.