Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

Elektroniczny obieg dokumentów – co to jest?

Elektroniczny obieg dokumentów to pojęcie, które zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym cyfrowym świecie. Coraz więcej firm i instytucji przechodzi na cyfryzację swoich procesów, w tym przepływu dokumentacji. Ale co to jest …

Pytanie, co to sapioseksualizm, może dręczyć wiele osób. Na świecie istnieje wiele preferencji seksualnych, do określonego typu osób, do rodzaju ubioru, części ciała drugiego człowieka. Nieczęsto spotykanym terminem jest jednak sapioseksualizm. Jest to rodzaj preferencji seksualnej, która opiera się na zwracaniu uwagi na intelekt drugiego człowieka. To właśnie jego zdolności intelektualne, błyskotliwość, umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji są czynnikami pociągającymi osobę sapioseksualną.

W takim przypadku, wygląd zewnętrzny, status materialny czy pochodzenie społeczne nie są istotne. Dla sapioseksualistów nie mają większego znaczenia, albowiem według ich wymagań, partner powinien posiadać duże pokłady wiedzy oraz posiadać inne zdolności. Przez zachowanie tych cech, osoby te stają się intrygujące oraz ciekawe. Wiele informacji zgłębiających ten temat znajduje się na stronie https://www.miastokobiet.pl/co-to-znaczy-sapioseksualizm/.

Sapioseksualizm – co to właściwie znaczy?

Termin sapioseksualności jest stosunkowo nowy. Kilka lat temu pojawił się na jednym z portali randkowych, w rubryce możliwości wyboru swojej preferencji seksualnej. Jego geneza nie jest ściśle opisana. Twierdzi się jednak, że słowo to pochodzi od łacińskiego słowa „sapio”, oznaczającego „rozumiem” lub „wiem”, ale także „smakuję”, „kosztuję”. Inne głosy twierdzą, że wywodzi się ono od łacińskiego „sapiens”, tłumaczonego na „myślący”. Sapioseksualizm identyfikowany jest jako preferencja seksualna, jest to całkowicie indywidualna sprawa każdego człowieka, dlatego też żadne sposoby jego leczenia nie są praktykowane. 

Osoby sapioseksualne w związkach

Osoby sapioseksualne charakteryzują się dużym pociągiem do kultury, rozwijania pasji, hobby, co skutkuje tym, że w ich związkach zawsze się coś dzieje. Wysoki iloraz inteligencji pozwala na prowadzenie ciekawych, długich rozmów na różne tematy. Dla osób posiadających tę preferencję seksualną, najważniejsza jest stymulacja umysłu poprzez prowadzenie rozmowy. To właśnie one pozwalają na budowanie relacji i ciągłe zbliżanie się do siebie. Również one wpływają na budowanie się napięcia seksualnego między partnerami. W przypadku sapioseksualistów, na popęd seksualny oraz intymność w relacji nie ma wpływu fizyczność drugiej osoby, lecz jej inteligencja emocjonalna, zdolność słuchania drugiej osoby czy umiejętność prowadzenia ciekawych rozmów na wysokim poziomie. 

Według badań związek tworzony przez dwie osoby sapioseksualne jest trwały i udany. Wpływ na to ma wzajemne rozumienie się oraz wspólne tematy do rozmów. Oczywiste jest to, że osoby, które mają wspólny język, stworzą o wiele trwalszy związek niż te, które zdecydowały się na wspólną przyszłość na podstawie pociągu seksualnego. Fizyczność, wygląd zewnętrzny są bowiem cechami, które z wiekiem przemijają, inteligencja zaś zostaje z człowiekiem na całe życie.

Jakich cech szukają osoby sapioseksualne u drugiej osoby?

Osoby sapioseksualne pociąga nie tylko inteligencja drugiej osoby, lecz także umiejętność organizowania wspólnego czasu, zdolność do prowadzenia rozmowy czy szybkiego kojarzenia faktów. Niezwykle istotnym faktem jest również to, że osoby sapioseksualne nie wymagają od swojego partnera posiadania wyższego wykształcenia czy dyplomu. Cenią oni sobie bowiem nie tylko wiedzę teoretyczną, zdobytą podczas kształcenia szkolnego, lecz także wiedzę życiową.

Pośród cech, jakie cenią sobie osoby sapioseksualne, są umiejętność prawidłowego zachowania się w każdej sytuacji, zdolność słuchania drugiej osoby, potrzeba ciągłego pogłębiania, poszerzania swojej wiedzy czy umiejętność posługiwania się inteligentnym dowcipem. Istotnymi czynnikami, na jakie zwracają uwagę osoby sapioseksualne to także zdolność szybkiego kojarzenia faktów, umiejętność czytania między wierszami czy błyskotliwość oraz zdolność zaskakiwania. 

Cechy sapioseksualistów

Sapioseksualiści charakteryzują się takimi cechami, jak konieczność dobrego poznania drugiej osoby w celu obdarzenia jej zaufaniem, a co za tym idzie, brak wiary w miłość od pierwszego wejrzenia. Oprócz tego, osoby sapioseksualne wyróżniają się takimi cechami, jakich pożądają od swojego partnera, czyli przykładowo, potrafią słuchać, mają wysokie aspiracje, wykazują zainteresowanie konstruktywnymi formami spędzania czasu – ciekawe wycieczki, wyjścia do teatru, muzeum czy posiadają obszerną inteligencję emocjonalną. Również bardzo cenią sobie ludzi ciekawych, z otwartymi umysłami, nie przywiązują dużej wagi do wyglądu zewnętrznego, ani stanu finansowego partnera. Najbardziej cenioną przez nich cechą jest stan umysłu drugiej osoby. „Piękna dusza” jest czymś, czego poszukują osoby sapioseksualne.