Krioterapia – jak często?

Krioterapia jest to leczenie bólu za pomocą zimna. Metoda ta, choć wywodzi się ze Starożytnego Egiptu, dopiero wiele tysięcy lat później doczekała się swoich entuzjastów. Wielu pacjentów zastanawia się jednak ile …

Jaki pistolet lakierniczy dla amatora wybrać?

Jaki pistolet lakierniczy na początek będzie najlepszy? Wydawać by się mogło, że zmiana koloru samochodu czy motoru możliwa jest tylko i wyłącznie w profesjonalnych warsztatach. Nic z tych rzeczy, a tego …

Jakie powierzchnie można poddać piaskowaniu?

Przygotowanie powierzchni do dalszego użytku jest niesamowicie ważne. Niezależnie od tego, w jaki sposób materiał ma zostać dalej wykorzystany, należy go do tego dostosować. Zazwyczaj obróbka nie kończy się po jednym …

Malutkie dzieci potrzebują specjalnego traktowania. Uwielbiają, kiedy nosi się je na rękach i tuli. Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, chcesz zapewnić maluszkowi przyjemny, zdrowy sen. Jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju oraz bardzo ważny również dla Ciebie. Drogocenne chwile, gdy maluszek śpi spokojnie, możesz przeznaczyć na odpoczynek lub inne obowiązki. To bezcenny czas. Jak sprawić, by sen dziecka był spokojny i niczym niezakłócony? Od kilku lat prym na rynku wiodą szumisie, które pomogły już tysiącom dzieci spać twardo, a rodzicom odpocząć oraz pozwolić na chwilę wytchnienia. Co to są szumisie i w jakim celu się je kupuje?

Szumisie — co to jest?

Niezwykłe maskotki, które ukochały sobie maleńkie dzieci, to nic innego jak emitujące biały szum zabawki, pomagające zasnąć. Dlaczego szumisie uspokajają maluszki? Dźwięk, który uzyskać można włączając suszarkę albo odkurzacz, to lubiany przez pociechy odgłos. Noworodki i niemowlaki instynktownie wyciszają się w pomieszczeniu, gdzie coś jednostajnie szumi. Jest to spowodowane tym, że w okresie płodowym, przebywając w brzuchu mamy, stale były otoczone takim dźwiękiem, który wydawał organizm. Dzieci znają szum bardzo dobrze i choć dla dorosłego może wydawać się niemożliwe spanie przy włączonym odkurzaczu, one bardzo sobie cenią ten rodzaj odgłosów.

Skoro biały szum jest emitowany przez suszarkę, odkurzacz czy aplikację w telefonie, a nie tylko szumisie, po co w takim razie inwestować w zabawkę? Tego typu przytulanki powstają z bardzo delikatnych materiałów, mają też przyjemną fakturę i są bardzo miłe w dotyku. Możesz bez problemu ułożyć maskotkę w łóżeczku niemowlaka, włączyć ją oraz patrzeć jak zasypia. Szum nie będzie dotkliwy dla otoczenia. Ponadto szumiś jest zasilany bateriami lub akumulatorkami, nie potrzeba wiele energii, by działał przez długi czas w przeciwieństwie do domowych sprzętów.

Zalety szumisiów

Zakup oryginalnej zabawki, która skutecznie uspokoi Twoje dziecko, ma wiele zalet. Nowoczesna technologia znalazła zastosowanie również w tych maskotkach. Szumisie są dostępne w różnych wersjach i modelach. Ciekawymi oraz ważnymi funkcjami są tryb czuwania wraz z czujnikiem snu. Dzięki nim maluszek, który obudził się oraz zaczął płakać, uruchomi szumisia, a ten na powrót zacznie emitować biały szum. Dzięki temu istnieje możliwość, że dziecko może się uspokoić samo, bez interwencji rodzica. Oczywiście może ona się okazać konieczna, jeśli sen przerwał głód lub pełna pieluszka. 

Kolejny plus, który daje stosowanie szumisia, to możliwość wyboru emitowanego dźwięku. Klasyczne, oryginalne zabawki mają do wyboru pięć rodzajów szumu. Twoje dziecko może słuchać odgłosu białego szumu, różowego, wód płodowych, deszczu lub morskich fal. Te dwa ostatnie programy to doskonała okazja, by maluszek nieco lepiej poznał otaczający go świat. Jeśli masz już swojego szumisia, możesz wypróbować na dziecku różne rodzaje szumu, a później korzystać z tego, który najlepiej na nie działa. Każda pociecha ma inne potrzeby, wymagania i gust.

Szumisie – jak działają? Opinie rodziców

Nie zawsze trzeba wiedzieć, jak działają szumisie czy inne wynalazki – najważniejsza jest ich skuteczność. Setki mam i tatusiów korzysta z tego wynalazku każdego dnia. Szumiące misie zrewolucjonizowały zasypianie małych dzieci oraz uczyniły je o wiele przyjemniejszym dla rodziców. Opinie o nich, które krążą na forach, w zdecydowanej większości są bardzo pozytywne. Duża grupa rodziców niemogących w żaden inny sposób uspokoić swoich pociech, twierdzi, że szumiś uratował im życie. Choć to stwierdzenie brzmi niedorzecznie i jest przesadzone, to tylko ktoś, kto bezskutecznie próbował sprawić, żeby noworodek przestał płakać, zrozumie, że nie ma w tym aż tak dużo wyolbrzymienia.

Bezsilny płacz dziecka oraz zmęczenie widoczne na jego zarumienionej twarzyczce to bolesne doświadczenie także dla rodziców. Aby zminimalizować ryzyko jego powstania, warto uzbroić się w szumisia – maskotkę, która stanie się najlepszym przyjacielem maluszka.