Jak wybrać pierwszy wibrator?

Zakup swojego pierwszego wibratora może być zniechęcającym zadaniem. Chcesz znaleźć coś, co jest przyjemne, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć. Z tak wielu różnych typów, rozmiarów i funkcji, może być trudno …

Kiedy myć kostkę brukową?

Kostka brukowa jest narażona na różnorodne zanieczyszczenia. Aby przez długie lata zachowała atrakcyjny wygląd, należy pamiętać o jej regularnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest systematyczne oczyszczanie bruku z kurzu, mchu i innych …

Jaką deskę tarasową wybrać?

Taras jest niesamowitym miejscem, w którym można się zrelaksować, w spokoju poczytać ulubioną książkę czy napić kawy w słoneczny poranek. Jednak, by przez długi czas zachował swój estetyczny wygląd, warto zainwestować …

Najnowsze artykuły

kostka brukowa

Kiedy myć kostkę brukową?

prawnik

Jakie są etapy windykacji?

mezoterapia

Mezoterapia, zwana również potocznie mezo lub jako mezo facial, jest kosmetycznym zabiegiem iniekcyjnym. Wiele osób wybiera ten zabieg w celach przeciwstarzeniowych, ale może być on również stosowany do napinania skóry, wygładzania drobnych zmarszczek i stymulowania produkcji kolagenu. Polega on na użyciu serii mikroigieł do wstrzyknięcia mieszaniny leków do warstwy skóry właściwej. Chociaż istnieją różne odmiany tego zabiegu, każda z nich wykorzystuje przede wszystkim kwas hialuronowy jako lek do wstrzykiwania. Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na uzyskanie młodziej wyglądającej skóry, to powinieneś rozważyć zabieg mezoterapii jako jedną z opcji.

Na czym polega mezoterapia?

Mezoterapia Gdynia to mało inwazyjny zabieg kosmetyczny stosowany w celu redukcji oznak starzenia, usunięcia tkanki tłuszczowej i poprawy kondycji skóry. Polega na wstrzykiwaniu niewielkich ilości leków, witamin i minerałów w miejsca objęte zabiegiem. Mezoterapia to zabieg kosmetyczny wymyślony przez francuskiego lekarza w 1952 roku.

Mezoterapia najczęściej stosowana jest na twarzy

Mezoterapia jest najczęściej stosowana na twarzy i szyi. Może być również stosowana na innych częściach ciała, w tym na rękach, nogach, ramionach i brzuchu. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i jest wykonywany w warunkach gabinetowych. Lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje roztwór do skóry, zwykle w kilku miejscach wzdłuż leczonego obszaru. Należy pamiętać, że mezoterapia nie jest stosowana jako substytut diety lub ćwiczeń.

Jakie są rodzaje mezoterapii?

Mezoterapia klasyczna

Najczęstszy rodzaj zabiegu mezoterapii znany jest jako mezoterapia klasyczna. Polega ona na wstrzykiwaniu serii drobnych zastrzyków bezpośrednio do podskórnej tkanki tłuszczowej za pomocą bardzo cienkiej igły (0,5 mm). Stymuluje to produkcję kolagenu i prowadzi do poprawy tekstury i napięcia skóry. Może być również stosowany do celów przeciwstarzeniowych, ponieważ pomaga stymulować produkcję kolagenu, co pomaga zmniejszyć zmarszczki i oznaki starzenia się skóry.

Mezoterapia termiczna

Termoterapia wykorzystuje ciepło zamiast igieł, aby dostarczyć składniki odżywcze głęboko w warstwy skóry. Metoda ta wykorzystuje światło podczerwone, które przenika głębiej niż tradycyjne zabiegi laserowe, pomagając zwiększyć przepływ krwi, pobudzając produkcję kolagenu i zapewniając ogólnie zdrowszy wygląd skóry.

Mezoterapia cyfrowa

Mezoterapia cyfrowa to jedna z najprostszych form zabiegu, która wykorzystuje cyfrowe pióro do wstrzykiwania kremów lub żeli w małe otwory tuż pod powierzchnią skóry. Ten rodzaj mezoterapii może być stosowany do każdego obszaru ciała, ale najczęściej jest wykorzystywany do zabiegów na twarz, ponieważ jest szybki, bezpieczny i łatwy w użyciu.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje zastrzyki leków i innych substancji do leczenia skóry. Zastrzyki wykonywane są za pomocą specjalnego rodzaju długiej, cienkiej igły zwanej kaniulą.

Substancja stosowana w mezoterapii igłowej może być:

  • Substancja naturalna, taka jak kwas hialuronowy lub osocze bogatopłytkowe (PRP).
  • Lek, taki jak toksyna botulinowa lub witamina C.
  • Połączenie tych substancji.

Dla kogo polecana jest mezoterapia?

Mezoterapia Gdynia to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje mezodermę do dostarczenia roztworu do warstwy skóry właściwej. Może być stosowany w leczeniu blizn potrądzikowych, rozstępów, cellulitu i innych chorób skóry.

Leczenie cellulitu

Cellulit występuje, gdy komórki tłuszczowe napierają na tkankę łączną pod skórą, powodując dołeczki i grudki na udach i pośladkach. Może on również dotyczyć ramion, brzucha, piersi i innych obszarów ciała. Cellulit nie jest niebezpieczny, ale niektórzy ludzie uważają go za niewygodny lub wstydliwy, ponieważ wpływa na ich wygląd. Niektóre badania sugerują, że mezoterapia może poprawić wygląd cellulitu po kilku sesjach w ciągu jednego roku lub dłużej. Nie jest jednak jasne, czy zabieg ten rzeczywiście spowoduje zmniejszenie widoczności cellulitu, jeśli nie połączysz go z innymi zmianami w stylu życia.

Zabiegi odmładzające

Odmładzanie twarzy Połączenie produktów takich jak witaminy, minerały i antyoksydanty są wstrzykiwane pod skórę na Twojej twarzy. Produkty te pomagają poprawić krążenie i stymulują produkcję kolagenu w celu zmniejszenia zmarszczek i zwiększenia elastyczności skóry.