Krioterapia – jak często?

Krioterapia jest to leczenie bólu za pomocą zimna. Metoda ta, choć wywodzi się ze Starożytnego Egiptu, dopiero wiele tysięcy lat później doczekała się swoich entuzjastów. Wielu pacjentów zastanawia się jednak ile …

Jaki pistolet lakierniczy dla amatora wybrać?

Jaki pistolet lakierniczy na początek będzie najlepszy? Wydawać by się mogło, że zmiana koloru samochodu czy motoru możliwa jest tylko i wyłącznie w profesjonalnych warsztatach. Nic z tych rzeczy, a tego …

Jakie powierzchnie można poddać piaskowaniu?

Przygotowanie powierzchni do dalszego użytku jest niesamowicie ważne. Niezależnie od tego, w jaki sposób materiał ma zostać dalej wykorzystany, należy go do tego dostosować. Zazwyczaj obróbka nie kończy się po jednym …

drzwi do domu

Jakie drzwi do domu jednorodzinnego wybrać? Pytanie, które stawiają sobie osoby, jakie są na etapie wznoszenia domu. Stolarka drzwiowa (a także okienna) to bardzo ważna kwestia. Należy więc zrobić wszystko, aby móc cieszyć się jej funkcjonalnością, wygodą, a także komfortem. Ważna jest również solidność wykonania. Na jakie czynniki należy więc zwrócić uwagę, decydując się na zakup takich właśnie drzwi do domu?

Różne rodzaje drzwi wejściowych

Biorąc pod uwagę zakup takich elementów do domu, należy uwzględnić to, że do wyboru są różnego rodzaju produkty. Na tej liście znaleźć można:

  • drzwi wejściowe stalowe – bardzo solidne. Do wyboru są te egzemplarze, które wykończone okleinami drewnopodobnymi lub polakierowane farbami. Cechują się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. Wbrew pozorom, nie są one tak drogie.
  • drzwi wejściowe PCW – współczynnik U przy takich egzemplarzach wynosi  na ogół 1-1,3 W/(m2.K). Cechują się więc dobrymi parametrami cieplnymi. Bez trudu można dopasować je m.in. do stolarki okiennej. Cieszą się popularnością ze względu na najniższą cenę.
  • drzwi wejściowe drewniane – prawie najdroższe produkty na rynku. Co nie znaczy, że nie są wybierane. Ich główna cecha to elegancja i estetyka. Trzeba jednak pamiętać, że takie drzwi należy regularnie konserwować.
  • drzwi wejściowe aluminiowe – najdroższa stolarka drzwiowa. Ościeżnica i rama wykonana jest z profili aluminiowych. Współczynnik U  wynosi 1,3-1,4 W/(m2.K). Rzadko kiedy użytkowane są w domach jednorodzinnych. Zdecydowanie częściej można spotkać je w budynkach o charakterze komercyjnym, w budynkach użyteczności publicznej.

Jakie muszą być drzwi?

Jakie drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego wybrać? Należy starannie przyjrzeć się danym technicznym. Nie ma co wybierać pierwszego, lepszego egzemplarza. Szybko bowiem można pożałować takiego właśnie zakupu. Jedna z najważniejszych kwestii to szczelność drzwi. Muszą one zostać tak skonstruowane, aby nie przepuszczały one żadnego ciepła. Nie można również zapominać o tym, że muszą one również trwałe, aby były one w stanie poradzić sobie z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Na samym końcu (aczkolwiek jest to również bardzo ważna kwestia) muszą one być ciche. Chyba nikt nie chciałby słyszeć jak za każdym razem po domu rozchodzi się dźwięk ich otwierania. Czy to jednak wystarczy do tego, aby takie drzwi dobrać do domu?

Rozmiar drzwi wejściowych

Drzwi do domu jednorodzinnego muszą mieć odpowiedni rozmiar. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę to, że już na samym początku, na etapie wprowadzania, do środka wnosi się rzeczy wielkogabarytowe, np. meble. Każdy bowiem chce być pewny, że będzie mógł się z nimi zmieścić. Poza tym, każdego dnia coś do tego domu się przynosi. A to siatki, czy też kartony z zakupami. Młodzi ludzie wnoszą plecaki, które to zwisają swobodnie z ramion. Chyba nikt nie chciałby zahaczać za każdym razem o futrynę. Raz, dwa razy może się zdarzyć, ale już za każdy kolejny raz może powodować większy stres, a do tego pewność, że drzwi będą całe poodzierane. Szacuje się więc, że w takiej standardowej wersji drzwi powinny mieć ok. 90 cm szerokości i 200 cm wysokości.

Drzwi od dobrego producenta

Kolejna, bardzo ważna kwestia. Przeglądając oferty, jakie dostępne są na rynku, trzeba zwrócić uwagę na to, z jakim producentem ma się do czynienia. Czy jego produkty znane są z wysokiej jakości? Pozytywnie oceniane produkty znaleźć można m.in. na https://tessa.com.pl/. Całkiem możliwe, że spora ilość znajomych tego rodzaju drzwi wejściowe ma w swojej ofercie. Jeżeli nie, to zawsze można sprawdzić o nich opinię w internecie. Tam można spotkać się również z opiniami na temat wielu innych produktów. Może i trochę tego będzie, ale i tak należy przeczytać te informacje. Chociażby po to, aby mieć pewność co do tego, że wybiera się produkty sprawdzone, pomijając te, które cieszą się negatywnymi ocenami. Te ostatnie również trzeba wziąć pod uwagę. Tym bardziej że mamy wtedy na względzie swoje bezpieczeństwo, aby osoby postronne nie dostały się do środka.