Jak wybrać pierwszy wibrator?

Zakup swojego pierwszego wibratora może być zniechęcającym zadaniem. Chcesz znaleźć coś, co jest przyjemne, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć. Z tak wielu różnych typów, rozmiarów i funkcji, może być trudno …

Kiedy myć kostkę brukową?

Kostka brukowa jest narażona na różnorodne zanieczyszczenia. Aby przez długie lata zachowała atrakcyjny wygląd, należy pamiętać o jej regularnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest systematyczne oczyszczanie bruku z kurzu, mchu i innych …

Jaką deskę tarasową wybrać?

Taras jest niesamowitym miejscem, w którym można się zrelaksować, w spokoju poczytać ulubioną książkę czy napić kawy w słoneczny poranek. Jednak, by przez długi czas zachował swój estetyczny wygląd, warto zainwestować …

Najnowsze artykuły

kostka brukowa

Kiedy myć kostkę brukową?

prawnik

Jakie są etapy windykacji?

pościel

Często dobierając pościel do naszej sypialni, kierujemy się jedynie względami estetycznymi. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że poza upiększeniem wnętrza, ma ona ogromny wpływ na jakość naszego snu. Wybierając pościel, powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, aby wraz z poduszkami i kołdrą stanowiła dobrą termoregulację. W zależności od pogody i temperatury na zewnątrz mogą one nas bardzo dobrze ogrzewać podczas snu lub być bardzo przewiewne. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę, aby poszycie było zgodne z wymiarami naszych poduszek, kołder oraz materaca.

Pościel na lato

Pogoda latem to często nie tylko ciepło i słońce, ale również upał i zaduch. Rozpoczynając poszukiwania, powinniśmy zastanowić się, z jakiego materiału wybrać pościel, aby była ona przewiewna i gładka. Jednym z najlepszych materiałów będzie satyna. Jest to tkanina wykonana najczęściej z bawełny i posiada ona charakterystyczny połysk. Pościel satynowa wyróżnia się dużą przepuszczalnością powietrza, a dodatkowo jest cienka i gładka. Jeżeli nie chcemy decydować się na satynę, powinniśmy poszukiwać pościeli przede wszystkim z cienkiej i naturalnej tkaniny – materiały sztuczne nie będą przewiewne i nie sprawdzą się dobrze podczas upałów. Na komfort naszego snu ma jednak wpływ nie tylko sama pościel, ale również poduszki i kołdra, którą się okrywamy.

Jaką kołdrę wybrać na lato?

Wybierając kołdrę na letnie upały, powinniśmy kierować się tym, aby była ona lekka i przewiewna. Dobrym wyborem mogą okazać się kołdry, których poszycie jest wykonane z lekkiego, naturalnego materiału, np. bawełny. Wypełnienie kołdry nie powinno być duże – latem nie zależy nam na funkcji grzewczej, a jedynie na termoregulacji. Tutaj możemy pochylić się nad materiałami syntetycznymi, np. poliestrem. Takie wypełnienie, zwłaszcza w niewielkiej ilości, będzie bardzo dobrze przepuszczać powietrze oraz nie będzie pochłaniać wilgoci. Inaczej sytuacja wygląda zimą. W chłodne dni dużo lepiej sprawdzi się wypełnienie z naturalnego puchu, które będzie nas ogrzewać i zatrzymywać temperaturę podczas snu.

Pościel na zimę

To, jaką pościel wybrać na zimę zależy głównie od temperatur podczas mrozów oraz temperatury w pomieszczeniu. Jednym z najlepszych materiałów na chłodne zimowe noce będzie flanela – bardzo gruba tkanina wykonana w stu procentach z bawełny. Taka pościel będzie doskonale izolować ciepło, a dodatkowo jest bardzo chłonna. Innym materiałem, który dobrze sprawdzi się zimą, jest wełna. Poszycie z tej tkaniny, poza tym, że również jest bardzo ciepłe i chłonne, będzie dobrym wyborem dla alergików, gdyż ma właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne. Zimą również powinniśmy unikać materiałów sztucznych – takie tkaniny nie tylko nie będą przepuszczać powietrza, ale też mogą mieć problem z wilgocią.

Jak wybrać pościel?

Poza względami termoregulacji, wybierając pościel, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby pasowała ona do posiadanych przez nas poduszek oraz kołdry – ich wymiary powiedzą nam jaką wielkość powinno mieć poszycie. Najczęściej spotykanymi wymiarami kołdry są: 200 cm x 220 cm, 180 cm x 200 cm i 160 cm x 200 cm. Poduszki możemy spotkać w rozmiarach: 40 cm x 40 cm, 50 cm x 60 cm i 70 cm x 80 cm. Dobierając pościel do sypialni, warto zadbać również o kwestie estetyczne – możemy ją dopasować pod kolor ścian lub mebli, albo wybrać charakterystyczny wzór, na przykład kwiatowy. Decydując się na zakup, powinniśmy zastanowić się nad wyborem pościeli droższej, z wyższej półki – takie poszycie z pewnością przetrwa wiele prań, nie będzie się mechacić ani nie wyblaknie. Tańsze pościele mogą się szybko sprać i zniszczyć.

Pościel, jaką wybierzemy, ma znaczący wpływ na komfort naszego snu. Poza jej częstą wymianą powinniśmy ją również dopasować do panującej na zewnątrz pogody. Inne poszycie sprawdzi się, gdy na zewnątrz jest gorąco i parno, a inne, gdy jest bardzo zimno. Poszycie naszych kołder i poduszek jest również efektowną dekoracją naszych sypialni. Wybierając pościel, musimy również pamiętać o odpowiednich jej wymiarach. Pamiętajmy również, że poszycie od dobrych i polecanych producentów będzie bardziej wytrzymałe i posłuży nam dłużej.