Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

Elektroniczny obieg dokumentów – co to jest?

Elektroniczny obieg dokumentów to pojęcie, które zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym cyfrowym świecie. Coraz więcej firm i instytucji przechodzi na cyfryzację swoich procesów, w tym przepływu dokumentacji. Ale co to jest …

Branża fitness obecnie rozwija się w zniewalającym tempie. Coraz więcej ludzi zaczyna dbać o swoje zdrowie i podejmuje się regularnej aktywności fizycznej. Na ulicach z miesiąca na miesiąc można zaobserwować coraz więcej biegaczy, rowerzystów, rolkarzy i innych zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu. Tak samo sytuacja wygląda na siłowniach i w klubach fitness, które stają się coraz bardziej wypełnione, a recepcjonistki nie nadążają z drukowaniem karnetów. Jedni podejmują się regularnej aktywności fizycznej, aby zrzucić zbędne kilogramy i poprawić wygląd sylwetki, dla innych jest to po prostu forma spędzania wolnego czasu i moment na odstresowanie po stresujących aspektach życia codziennego, a dla jeszcze innych sport i dana dyscyplina są obszarem, w którym chcą się spełniać. Dążą oni do osiągania coraz to lepszych wyników, a podejmowaną aktywność traktują niezmiernie poważnie.
Oprócz nieustannie wzrastającej liczby miłośników aktywności fizycznej stale rośnie również liczba trenerów personalnych. Zawód ten staje się coraz bardziej popularny, a w Internecie aż roi się od specjalistów oferujących swoje usługi trenerskie.

Po co nam trener?

Trener personalny to osoba, która wskazuje nam odpowiedni kierunek, aby dotrzeć do założonego przez nas celu. Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju mentor lub nauczyciel, który czuwa nad nami w trakcie naszej drogi. Trener personalny w dziedzinach determinujących osiągnięcie dobrych wyglądu i kondycji ma dużo większy zakres wiedzy od nas oraz lata praktyki i doświadczenia. Jest to osoba, która wie, co należy zrobić i kiedy należy zrobić, aby dotrzeć do celu z możliwie jak najmniejszymi skutkami ubocznymi. Trener może pomagać Ci w odchudzaniu, kształtowaniu sylwetki, budowaniu mięśni, ale również w osiąganiu wyników. Zależy, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz i jakie są Twoje cele.

Jak wybrać dobrego trenera?

W porządku, ale jak wybrać dobrego trenera? Jaki właściwie powinien być dobry trener personalny i jakie posiadać cechy?
Przede wszystkim osoba na stanowisku trenera powinna posiadać szeroki zakres wiedzy z dziedziny, w której się specjalizuje. Jednak niezależnie od dyscypliny, każdy trener powinien znać przynajmniej podstawy z takich dziedzin jak anatomia czy fizjologia. Trener musi znać zasady funkcjonowania ludzkiego organizmu i tego jak się zachowuje podczas wysiłku – w końcu jest to osoba, która podczas współpracy jest odpowiedzialna za nasze zdrowie. Pamiętaj, że zawsze możesz zapytać o kompetencje i wykształcenie trenera. Masz prawo wiedzieć, z kim współpracujesz. Jeśli już na samym początku masz wątpliwości co do jego wiedzy – zrezygnuj z jego usług. Obecnie po sieci krążą różnego rodzaju kursy internetowe dla trenerów, które wystarczy zaliczyć 10-minutowym testem i otrzymuje się tytuł trenera. To chyba oczywiste, że takiej osobie nie powierzamy swojego zdrowia, prawda?
Kolejnym aspektem, którym warto się kierować przy wyborze trenera, są po prostu opinie innych ludzi. Być może masz jakichś znajomych, którzy korzystali z usług trenera personalnego – warto ich zapytać. Jeśli trener jest dobry w tym, co robi, a jego podopieczni osiągają zamierzone efekty, widać to chociażby w social mediach. Rozejrzyj się po profilach trenerów personalnych, poczytaj komentarze, zobacz, czy na ich portalach dużo się dzieje. Często trenerzy na swoich kontach instagramowych lub stronach internetowym umieszczają pozytywne opinie od  swoich klientów. W końcu zadowolony klient to najlepsza wizytówka, prawda? Z przykładem trenera personalnego cieszącego się zaufaniem klientów, które zostało okazane budzącą podziw liczbą pozytywnych komentarzy, można spotkać się na stronie trening.tigerzone.pl. Przeglądając stronę takiego trenera i czytając pozytywny feedback od innych, zyskujemy pewność, że jest to osoba na właściwym miejscu i warto podjąć z nią współpracę.
Przed nawiązaniem umowy możemy też spotkać się na wstępną konsultację czy po prostu rozmowę, na której możemy przedstawić swoje oczekiwania wobec trenera. Jeśli coś nie będzie nam odpowiadało, zawsze możemy zrezygnować. Zazwyczaj już przy pierwszym spotkaniu potrafimy wyczuć, że coś się nam w danej osobie nie podoba. Pamiętaj, że trener to osoba, której musisz zaufać, dlatego ważne jest pierwsze wrażenie i to, jak się czujesz w kontakcie z taką osobą.
Podsumowując, najważniejsze aspekty, jakimi należy się kierować przy wyborze trenera to szeroki zakres wiedzy i kompetencje, pozytywne opinie innych oraz nasze wrażenia o danej osobie. Pamiętaj, trener to osoba, która ma Cię zmotywować, a nie zniechęcić.