Czym jest agrofobia?

Agrofobia – to słowo, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą uwagę. Ale czy naprawdę wiemy, co oznacza? Czy jest to po prostu niechęć do przestrzeni zewnętrznej, czy może coś znacznie …

Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

lotnisko

Wypożyczenie samochodu na lotnisku interesuje wiele osób. Nie ma się czemu dziwić, bowiem korzystanie z komunikacji miejskiej bywa kłopotliwe, w szczególności jeżeli ma się przy sobie ogromną ilość bagażu. Można oczywiście korzystać taksówek, ale czy nie lepiej pomyśleć o wynajmie pojazdu, który będzie można wykorzystywać zdecydowanie dłużej? Czas więc na to, aby wyjaśnić, jak wypożyczyć samochód na lotnisku.

Czy na lotnisku jest wypożyczalnia samochodów?

Może wydawać się oczywiste, że w pobliżu terminala powinna znajdować się wypożyczalnia oferująca wynajem aut – w Bydgoszczy i każdym innym mieście. Ale jednak każdy podróżujący zainteresowany takimi usługami musi wcześniej upewnić się, czy takie miejsce faktycznie tam jest, aby móc skorzystać z oferty. Przy tej okazji warto przypomnieć, że wynajmu na dany okres można dokonać online. Czy warto?

Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli ktoś ma indywidualne preferencje co do modelu samochodu i jego wyposażenia. Wiele osób posiada takie wymagania jak np. dostępność fotelików samochodowych dla dzieci czy duży bagażnik. Nie ma nic złego w tym, ale warto się upewnić, czy wypożyczalnia jest w stanie coś takiego zaoferować. Jeżeli tak, to warto dokonać wcześniejszej rezerwacji. Tylko dzięki temu będzie można mieć pewność, że po przylocie odpowiednio przygotowany pojazd będzie czekał na miejscu.

Formalności, o których trzeba pamiętać

Jak wypożyczyć auto na lotnisku? Dopełniając odpowiednich formalności. Na szczęście, nie są one skomplikowane i w ciągu trzydziestu minut, jeżeli wszystko będzie przebiegało sprawnie, można już mieć pojazd do dyspozycji. Już na samym wstępie należy przygotować komplet dokumentów: prawo jazdy, dowód osobisty, a także kartę kredytową. Co prawda, każda wypożyczalnia ma własne zasady, jeżeli chodzi o wynajem samochodu na lotnisku, ale te dokumenty zawsze są wymagane. Niekiedy rezygnuje się z dowodu osobistego, ponieważ na podstawie prawa jazdy można uzyskać zdecydowaną większość danych.

Na zagranicznych lotniskach wymagane może być międzynarodowe prawo jazdy. Na szczęście, z jego wyrobieniem nikt nie powinien mieć problemu. Należy tylko złożyć odpowiedni wniosek do Wydziału Ewidencji Kierowców i Pojazdów, właściwego dla miejsca zamieszkania. Nie jest to jednak darmowy dokument. Należy liczyć się ze stosowną opłatą. Międzynarodowe prawo jazdy należy wyrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, aby zdążyć odebrać je przed wylotem.

Wracając do formalności na lotnisku – po wypełnieniu odpowiedniej dokumentacji przez pracownika wypożyczalni na karcie kredytowej zostanie zablokowana kwota za wypożyczenie samochodu. Czasem także blokowana jest kaucja, która zwrócona zostanie wtedy, kiedy samochód wróci do wypożyczalni w dobrym i nienaruszonym stanie.

Wynajem samochodu online na lotnisku polega na tym samym. Tyle tylko, że wszystkie rubryki we wniosku należy wypełnić samodzielnie. W dniu przylotu, trzeba tylko pojawić się w wypożyczalni, gdzie samochód będzie można otrzymać w jeszcze krótszym czasie.

Opłaty za wynajem samochodu

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak wypożyczyć auto na lotnisku, na pewno będą chciały poznać cennik za tego typu usługę. Nie da się go jednak ściśle określić, ponieważ na cenę za wynajem ma wpływ wiele czynników. Wśród najważniejszych należy wymienić chociażby model i rocznik auta, wyposażenie, a także okres, na jaki pojazd jest wynajmowany.

Ile wynosi kaucja? Może się okazać, że wcale jej nie ma, ponieważ za pojazdy klasy B na ogół nie uiszcza się takiej dodatkowej opłaty. Dopiero przy luksusowych pojazdach, których cena jest bardzo wysoka, kaucja będzie naliczana. Takie pojazdy stanowią jednak rzadkość, jeśli chodzi o wypożyczanie na lotnisku. Aby nie zrazić do siebie klientów, wypożyczalnie unikają nakładania kaucji przy tańszych pojazdach.

Niekiedy trzeba również liczyć się z tym, że za specjalne elementy wyposażenia, takie jak np. nawigacja GPS, naliczane są dodatkowe opłaty. Zostaną one również nałożone wtedy, jeżeli pojazd zostanie oddany po ustalonej wcześniej godzinie.