Czym jest agrofobia?

Agrofobia – to słowo, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą uwagę. Ale czy naprawdę wiemy, co oznacza? Czy jest to po prostu niechęć do przestrzeni zewnętrznej, czy może coś znacznie …

Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

kuchnia

Kuchnia musi być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu, jednak ważne jest też jej piękno. Dzieje się tak dlatego, że wystrój miejsca, gdzie przygotowywane są posiłki, wpływa na apetyt osoby je jedzącej – to bardzo ważny aspekt obok umiejętności szefa kuchni, receptury potrawy i jakości użytych składników.

Planując aranżację, rodzaj, wielkość i kolor mebli czy urządzeń kuchennych, oprócz gustów oraz upodobań członków rodziny, należy kierować się wielkością wraz z kształtem kuchni. Ilość docierającego do niej naturalnego światła również stanowi ważny czynnik. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni?

Założenia wstępne w projekcie kuchni – Wrocław

Pierwszy i najważniejszy krok w podjęciu działalności remontowej zaczyna się od dokładnego określenia budżetu remontowego oraz projektu. Znając nasze ograniczenia czy możliwości, z łatwością dobierzemy odpowiednie materiały, a także sprzęt do realizacji projektów. Kolejnym ważnym krokiem jest przestrzeganie zasad ergonomii kuchni. Projektant nie powinien zapominać o szczegółach, których zaniedbanie może prowadzić do niezadowolenia i obniżenia efektywności codziennych czynności.

Najważniejsza jest funkcjonalność, ale istotny wpływ ma również odpowiednio dobrana estetyka, która jest dostosowana do naszego stylu życia. Jeśli chodzi o design, na pierwszy rzut oka może wydawać się oczywiste, że warto na to zwrócić uwagę. Nie pomiń doboru odpowiedniej wysokości blatu i jego powierzchni, odległości między przyborami kuchennymi oraz połącz to z estetyką. Ważne są również oświetlenie i kolor budynków czy ścian. Wybierając projekt kuchni we Wrocławiu, powinniśmy określić te wszystkie potrzeby.

Projekt kuchni, Wrocław – pamiętaj o ergonomii

Eksperci odwołują się do tzw. złotej zasady projektowania kuchni. Trójkąt symbolizuje układ trzech podstawowych elementów wyposażenia: lodówki, zlewu i kuchenki (lub piekarnika). Patrząc z góry, urządzenia te znajdują się na wierzchołkach figury geometrycznej. Ponieważ sprzęty te są umieszczone blisko siebie, łatwiej jest pracować w kuchni, bo mamy wszystko pod ręką. To jest właśnie ergonomia.

Projektant przygotowuje szkice kuchni według tej zasady i zwykle zaleca odległość 1,20-2 m między lodówką a zlewozmywakiem, podobną wartość między zlewem a kuchenką oraz między lodówką a kuchenką. Oczywiście, wymiary te mogą się różnić w zależności od wielkości pomieszczenia. Decydując się na projekt kuchni we Wrocławiu, powinniśmy wybrać projektanta, który bierze pod uwagę tę zasadę.

Projekt kuchni, Wrocław – przestrzeń przyjazna dzieciom

W przypadku dziecka nic nie jest przewidywalne. Nie możemy jednak uniemożliwić pociechom wejścia do kuchni. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu przestrzeni, z której również będą korzystać? Czego użyć zamiast drzwi? Co równie ważne, szuflady i szafki powinny posiadać magnetyczne lub rzepowe klipsy, które chronią dzieci przed dostępem do zawartości. Podobnie piece i piekarniki muszą posiadać blokadę pozostawiającą te sprzęty poza zasięgiem ciekawskich rączek.

Dobre rozwiązanie to przypisanie dziecku szuflady, w której będzie przechowywało swoje smakołyki. Wtedy pozostałe zakamarki nie będą go interesować. Wszystkie urządzenia powinny być zawsze ukryte. Pamiętajmy również, że wszelkie ostre krawędzie również stanowią zagrożenie i albo nie powinny w ogóle znajdować się w kuchni, albo należy je zabezpieczyć miękką okleiną.