Jak wybrać pierwszy wibrator?

Zakup swojego pierwszego wibratora może być zniechęcającym zadaniem. Chcesz znaleźć coś, co jest przyjemne, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć. Z tak wielu różnych typów, rozmiarów i funkcji, może być trudno …

Kiedy myć kostkę brukową?

Kostka brukowa jest narażona na różnorodne zanieczyszczenia. Aby przez długie lata zachowała atrakcyjny wygląd, należy pamiętać o jej regularnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest systematyczne oczyszczanie bruku z kurzu, mchu i innych …

Jaką deskę tarasową wybrać?

Taras jest niesamowitym miejscem, w którym można się zrelaksować, w spokoju poczytać ulubioną książkę czy napić kawy w słoneczny poranek. Jednak, by przez długi czas zachował swój estetyczny wygląd, warto zainwestować …

Najnowsze artykuły

kostka brukowa

Kiedy myć kostkę brukową?

prawnik

Jakie są etapy windykacji?

Profesjonalny sprzęt i studio fotograficzne nie są potrzebne do wykonania świetnego zdjęcia. Czasem wystarczy zaopatrzyć się w smartfon i skorzystać z własnej wyobraźni. Ciekawe ujęcia mogą powstać wszędzie – także w mieszkaniu. Poznaj oryginalne pomysły na zdjęcia w domu i odśwież nimi swój album lub profile w mediach społecznościowych!

Jak zrobić ciekawe zdjęcia w domu?

Domowa sesja fotograficzna może być opatrzona wybraną tematyką. Wspólnie z dziećmi lub przyjaciółmi zaplanujcie, jakie zdjęcia chcecie wykonać. Możecie postawić na portrety w stylu retro, sesję glamour w strojach wieczorowych albo luźne ujęcia z zabawnymi gadżetami. W przypadku sesji dla dzieci można wykorzystać zabawki, balony lub farbki do twarzy. Jest to zajęcie, które zapewni wiele frajdy przez kilka godzin. W mieszkaniu można stworzyć oryginalne zdjęcie na portale społecznościowe. Możesz je zrobić na tle ściany lub w ulubionym fotelu. Postaw na dobrze oświetloną, widoczną twarz i pogodną minę. Jeśli grasz na instrumentach, warto je także zaprezentować. To dobra okazja, aby pokazać się z innej strony.

W poszukiwaniu inspiracji możesz przejrzeć portfolio fotografów lub profile twórców w mediach społecznościowych. Możesz tam znaleźć interesujące pomysły na zdjęcia dzieci i dorosłych, które odwzorujesz w swoim domu. Jeśli zdecydujesz się opublikować daną fotografię w sieci, nie zapomnij umieścić informacji, skąd zaczerpnąłeś inspirację.

Kreatywne zdjęcia w domu – pomysły

Innym pomysłem na fajne zdjęcia w domu będzie wykorzystanie luster i światełek. Można ich użyć do wykonania portretu w półmroku – lustra i lampki stworzą wyjątkowy klimat, rozświetlając twarz fotografowanej osoby ciepłym, delikatnym światłem. Znakomitym pomysłem może być także wizyta w sypialni i uchwycenie w migawce leniwego, rodzinnego śniadania. Ujęcia zyskają swój niepowtarzalny urok i będą doskonałą pamiątką. Jeśli chcesz zrobić zdjęcia z przyjaciółmi, postaw na spontaniczność. Możecie je zrobić nad kubkiem kawy czy też leżąc na podłodze. Skorzystajcie z dodatków, takich jak biżuteria, okulary oraz ozdoby na włosy. Im bardziej kolorowe i radosne zdjęcie, tym lepiej! 

Jakich błędów nie popełniać?

Sesja zdjęciowa w domu może być wyzwaniem. Chodzi przede wszystkim o oświetlenie, które może być problematyczne w słabo nasłonecznionych pomieszczeniach. Robiąc zdjęcie profilowe lub zwykłą fotografię do domowego albumu pamiętaj, żeby źródło światła znajdowało się za aparatem. W przeciwnym razie fotografowany obiekt będzie słabo widoczny. Zwróć także uwagę na kadr. W mieszkaniu bardzo łatwo uchwycić przedmioty, które nie wyglądają korzystnie. Przed publikacją efektów sesji w Internecie upewnij się, że w tle nie ma suszącej się bielizny, brudnych naczyń czy niezłożonych ubrań.

Spędzanie czasu wolnego w domu można spożytkować na wykonywaniu sesji zdjęciowych. Kreatywne ujęcia mogą powstać podczas zabawy z dziećmi lub przyjaciółmi i z pewnością staną się pamiątką na lata. W poszukiwaniu inspiracji warto obserwować profile i strony artystów lub sięgnąć do własnej wyobraźni.