Krioterapia – jak często?

Krioterapia jest to leczenie bólu za pomocą zimna. Metoda ta, choć wywodzi się ze Starożytnego Egiptu, dopiero wiele tysięcy lat później doczekała się swoich entuzjastów. Wielu pacjentów zastanawia się jednak ile …

Jaki pistolet lakierniczy dla amatora wybrać?

Jaki pistolet lakierniczy na początek będzie najlepszy? Wydawać by się mogło, że zmiana koloru samochodu czy motoru możliwa jest tylko i wyłącznie w profesjonalnych warsztatach. Nic z tych rzeczy, a tego …

Jakie powierzchnie można poddać piaskowaniu?

Przygotowanie powierzchni do dalszego użytku jest niesamowicie ważne. Niezależnie od tego, w jaki sposób materiał ma zostać dalej wykorzystany, należy go do tego dostosować. Zazwyczaj obróbka nie kończy się po jednym …

Profesjonalny sprzęt i studio fotograficzne nie są potrzebne do wykonania świetnego zdjęcia. Czasem wystarczy zaopatrzyć się w smartfon i skorzystać z własnej wyobraźni. Ciekawe ujęcia mogą powstać wszędzie – także w mieszkaniu. Poznaj oryginalne pomysły na zdjęcia w domu i odśwież nimi swój album lub profile w mediach społecznościowych!

Jak zrobić ciekawe zdjęcia w domu?

Domowa sesja fotograficzna może być opatrzona wybraną tematyką. Wspólnie z dziećmi lub przyjaciółmi zaplanujcie, jakie zdjęcia chcecie wykonać. Możecie postawić na portrety w stylu retro, sesję glamour w strojach wieczorowych albo luźne ujęcia z zabawnymi gadżetami. W przypadku sesji dla dzieci można wykorzystać zabawki, balony lub farbki do twarzy. Jest to zajęcie, które zapewni wiele frajdy przez kilka godzin. W mieszkaniu można stworzyć oryginalne zdjęcie na portale społecznościowe. Możesz je zrobić na tle ściany lub w ulubionym fotelu. Postaw na dobrze oświetloną, widoczną twarz i pogodną minę. Jeśli grasz na instrumentach, warto je także zaprezentować. To dobra okazja, aby pokazać się z innej strony.

W poszukiwaniu inspiracji możesz przejrzeć portfolio fotografów lub profile twórców w mediach społecznościowych. Możesz tam znaleźć interesujące pomysły na zdjęcia dzieci i dorosłych, które odwzorujesz w swoim domu. Jeśli zdecydujesz się opublikować daną fotografię w sieci, nie zapomnij umieścić informacji, skąd zaczerpnąłeś inspirację.

Kreatywne zdjęcia w domu – pomysły

Innym pomysłem na fajne zdjęcia w domu będzie wykorzystanie luster i światełek. Można ich użyć do wykonania portretu w półmroku – lustra i lampki stworzą wyjątkowy klimat, rozświetlając twarz fotografowanej osoby ciepłym, delikatnym światłem. Znakomitym pomysłem może być także wizyta w sypialni i uchwycenie w migawce leniwego, rodzinnego śniadania. Ujęcia zyskają swój niepowtarzalny urok i będą doskonałą pamiątką. Jeśli chcesz zrobić zdjęcia z przyjaciółmi, postaw na spontaniczność. Możecie je zrobić nad kubkiem kawy czy też leżąc na podłodze. Skorzystajcie z dodatków, takich jak biżuteria, okulary oraz ozdoby na włosy. Im bardziej kolorowe i radosne zdjęcie, tym lepiej! 

Jakich błędów nie popełniać?

Sesja zdjęciowa w domu może być wyzwaniem. Chodzi przede wszystkim o oświetlenie, które może być problematyczne w słabo nasłonecznionych pomieszczeniach. Robiąc zdjęcie profilowe lub zwykłą fotografię do domowego albumu pamiętaj, żeby źródło światła znajdowało się za aparatem. W przeciwnym razie fotografowany obiekt będzie słabo widoczny. Zwróć także uwagę na kadr. W mieszkaniu bardzo łatwo uchwycić przedmioty, które nie wyglądają korzystnie. Przed publikacją efektów sesji w Internecie upewnij się, że w tle nie ma suszącej się bielizny, brudnych naczyń czy niezłożonych ubrań.

Spędzanie czasu wolnego w domu można spożytkować na wykonywaniu sesji zdjęciowych. Kreatywne ujęcia mogą powstać podczas zabawy z dziećmi lub przyjaciółmi i z pewnością staną się pamiątką na lata. W poszukiwaniu inspiracji warto obserwować profile i strony artystów lub sięgnąć do własnej wyobraźni.