Czym jest agrofobia?

Agrofobia – to słowo, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą uwagę. Ale czy naprawdę wiemy, co oznacza? Czy jest to po prostu niechęć do przestrzeni zewnętrznej, czy może coś znacznie …

Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

Profesjonalny sprzęt i studio fotograficzne nie są potrzebne do wykonania świetnego zdjęcia. Czasem wystarczy zaopatrzyć się w smartfon i skorzystać z własnej wyobraźni. Ciekawe ujęcia mogą powstać wszędzie – także w mieszkaniu. Poznaj oryginalne pomysły na zdjęcia w domu i odśwież nimi swój album lub profile w mediach społecznościowych!

Jak zrobić ciekawe zdjęcia w domu?

Domowa sesja fotograficzna może być opatrzona wybraną tematyką. Wspólnie z dziećmi lub przyjaciółmi zaplanujcie, jakie zdjęcia chcecie wykonać. Możecie postawić na portrety w stylu retro, sesję glamour w strojach wieczorowych albo luźne ujęcia z zabawnymi gadżetami. W przypadku sesji dla dzieci można wykorzystać zabawki, balony lub farbki do twarzy. Jest to zajęcie, które zapewni wiele frajdy przez kilka godzin. W mieszkaniu można stworzyć oryginalne zdjęcie na portale społecznościowe. Możesz je zrobić na tle ściany lub w ulubionym fotelu. Postaw na dobrze oświetloną, widoczną twarz i pogodną minę. Jeśli grasz na instrumentach, warto je także zaprezentować. To dobra okazja, aby pokazać się z innej strony.

W poszukiwaniu inspiracji możesz przejrzeć portfolio fotografów lub profile twórców w mediach społecznościowych. Możesz tam znaleźć interesujące pomysły na zdjęcia dzieci i dorosłych, które odwzorujesz w swoim domu. Jeśli zdecydujesz się opublikować daną fotografię w sieci, nie zapomnij umieścić informacji, skąd zaczerpnąłeś inspirację.

Kreatywne zdjęcia w domu – pomysły

Innym pomysłem na fajne zdjęcia w domu będzie wykorzystanie luster i światełek. Można ich użyć do wykonania portretu w półmroku – lustra i lampki stworzą wyjątkowy klimat, rozświetlając twarz fotografowanej osoby ciepłym, delikatnym światłem. Znakomitym pomysłem może być także wizyta w sypialni i uchwycenie w migawce leniwego, rodzinnego śniadania. Ujęcia zyskają swój niepowtarzalny urok i będą doskonałą pamiątką. Jeśli chcesz zrobić zdjęcia z przyjaciółmi, postaw na spontaniczność. Możecie je zrobić nad kubkiem kawy czy też leżąc na podłodze. Skorzystajcie z dodatków, takich jak biżuteria, okulary oraz ozdoby na włosy. Im bardziej kolorowe i radosne zdjęcie, tym lepiej! 

Jakich błędów nie popełniać?

Sesja zdjęciowa w domu może być wyzwaniem. Chodzi przede wszystkim o oświetlenie, które może być problematyczne w słabo nasłonecznionych pomieszczeniach. Robiąc zdjęcie profilowe lub zwykłą fotografię do domowego albumu pamiętaj, żeby źródło światła znajdowało się za aparatem. W przeciwnym razie fotografowany obiekt będzie słabo widoczny. Zwróć także uwagę na kadr. W mieszkaniu bardzo łatwo uchwycić przedmioty, które nie wyglądają korzystnie. Przed publikacją efektów sesji w Internecie upewnij się, że w tle nie ma suszącej się bielizny, brudnych naczyń czy niezłożonych ubrań.

Spędzanie czasu wolnego w domu można spożytkować na wykonywaniu sesji zdjęciowych. Kreatywne ujęcia mogą powstać podczas zabawy z dziećmi lub przyjaciółmi i z pewnością staną się pamiątką na lata. W poszukiwaniu inspiracji warto obserwować profile i strony artystów lub sięgnąć do własnej wyobraźni.