Krioterapia – jak często?

Krioterapia jest to leczenie bólu za pomocą zimna. Metoda ta, choć wywodzi się ze Starożytnego Egiptu, dopiero wiele tysięcy lat później doczekała się swoich entuzjastów. Wielu pacjentów zastanawia się jednak ile …

Jaki pistolet lakierniczy dla amatora wybrać?

Jaki pistolet lakierniczy na początek będzie najlepszy? Wydawać by się mogło, że zmiana koloru samochodu czy motoru możliwa jest tylko i wyłącznie w profesjonalnych warsztatach. Nic z tych rzeczy, a tego …

Jakie powierzchnie można poddać piaskowaniu?

Przygotowanie powierzchni do dalszego użytku jest niesamowicie ważne. Niezależnie od tego, w jaki sposób materiał ma zostać dalej wykorzystany, należy go do tego dostosować. Zazwyczaj obróbka nie kończy się po jednym …

suszarka

Zadbane, lśniące i gęste włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy preferuje się dłuższe, czy krótsze kosmyki, w wyglądzie kobiety ogromną wagę przywiązuje się właśnie do fryzury – a konkretnie jej kondycji. By pasma epatowały zdrowiem i blaskiem, stosuje się nie tylko odpowiednią dietę, suplementację, ale i pielęgnację, do której można zaliczyć dostosowane do potrzeb włosów maski i odżywki oraz właściwe suszenie włosów. Choć wokół suszenia fryzury narosło wiele legend i mitów, jakoby to zajęcie szkodziło kosmykom, od dawna wiadomo już, że nocna wilgoć nie służy włosom. Dlatego, to właśnie wieczorem myjesz włosy, nie zapominaj o dokładnym ich suszeniu. Pomocna w tym będzie innowacyjna technologia suszarki z dyfuzorem – co daje ten sprzęt? Tego dowiesz się w poniższym materiale.

Suszarka z dyfuzorem – jak działa?

Czym właściwie jest suszarka z dyfuzorem i czy jest dedykowana każdemu? To urządzenie, choć mogłoby się wydawać dostępne dla każdego, tak naprawdę przeznaczone jest głównie posiadaczkom kręconych i lekko falowanych włosów. Dzięki specjalnej nakładce, zwanej właśnie dyfuzorem, niesforne, puszące się pasma, z którymi na co dzień zmagają się kobiety z naturalnymi lokami, mogą zostać łatwo i szybko ujarzmione, bez niepotrzebnego szarpania czy plątania, jak ma to miejsce przy pielęgnacji i suszeniu zwykłą suszarką. Jednak nie jest powiedziane, że mając proste kosmyki stanowczo zabronione jest używanie suszarki z dyfuzorem – wprost przeciwnie – suszenie z pomocą dołączonej nakładki może wydobyć delikatny, modny i przede wszystkim zdrowy skręt Twoich prostych włosów. To dobra opcja, jeśli lubisz eksperymentować z fryzurą bez niepotrzebnego obciążania Twoich włosów. 

Jeśli uważasz, że suszarka z dyfuzorem może spełnić Twoje oczekiwania, zanim zdecydujesz się na jej kupno, zwróć wcześniej uwagę kilka istotnych szczegółów, które posiada. Niektóre z tych urządzeń posiadają przydatne funkcje umożliwiające podtrzymanie fryzury w jeszcze lepszej kondycji, tym samym nadając jej blask i gładkość. Na przykład, jedną z bardziej pożądanych opcji dobrych suszarek z dyfuzorem jest zimny nawiew zapewniający zamknięcie i wygładzenie łusek włosa. Używa się go dosłownie pod sam koniec suszenia, zapobiegając tym samym niepotrzebnemu wysuszeniu włosów czy szybszemu rozdwajaniu końcówek.

Warto dodatkowo zwrócić uwagę na funkcję jonizacji, z której z pewnością ucieszą się posiadaczki puszących i elektryzujących się włosów. Atutem dobrego sprzętu suszącego włosy jest wbudowana regulacja temperatury i intensywności nawiewu pozwalająca kontrolować moc i ciepło wydobywanego powietrze z suszarki. Niektóre dyfuzory posiadają wypustki – te krótsze nadają się głównie do układania loków i fal, a te dłuższe będą pomocne w uzyskaniu idealnej wymarzonej włosów.

Suszarka z dyfuzorem – jak używać?

Obsługa suszarki z dyfuzorem tak naprawdę jest bardzo prostym zadaniem. Wystarczy wykonać kilka kroków, które pozwolą uzyskać wymarzoną i piękną fryzurę od A do Z:

  1. Na początku należy umyć włosy szamponem dostosowanym do kondycji skóry głowy.
  2. Potem, jak zwykle przy pielęgnacji włosów nałóż odżywkę i wczesz ją w pasma przy użyciu grzebienia.
  3. Po upływie wymaganego czasu spłucz produkt z włosów i zawiń wokół głowy bawełniany ręcznik.
  4. Ściągnij ręcznik z włosów i wetrzyj w kosmyki ulubioną odżywkę utrwalającą ich skręt (może to być również pianka).
  5. Teraz zabierz się za suszenie włosów przy pomocy suszarki z dyfuzorem; podziel pasma na kilka części i nawiń je po kolei na dyfuzor, a następnie przyłóż do głowy i włącz nawiew. Ważne jest, by podczas suszenie nie doprowadzić do puszenia włosów.
  6. Po wysuszeniu całej głowy i nadaniu im ostatecznego wyglądu, w kosmyki możesz wetrzeć ulubione serum lub olejek, który nada odpowiedniego blasku i miękkości pasmom Twoich naturalnych loków.