Czym jest agrofobia?

Agrofobia – to słowo, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą uwagę. Ale czy naprawdę wiemy, co oznacza? Czy jest to po prostu niechęć do przestrzeni zewnętrznej, czy może coś znacznie …

Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

suszarka

Zadbane, lśniące i gęste włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Niezależnie od tego, czy preferuje się dłuższe, czy krótsze kosmyki, w wyglądzie kobiety ogromną wagę przywiązuje się właśnie do fryzury – a konkretnie jej kondycji. By pasma epatowały zdrowiem i blaskiem, stosuje się nie tylko odpowiednią dietę, suplementację, ale i pielęgnację, do której można zaliczyć dostosowane do potrzeb włosów maski i odżywki oraz właściwe suszenie włosów. Choć wokół suszenia fryzury narosło wiele legend i mitów, jakoby to zajęcie szkodziło kosmykom, od dawna wiadomo już, że nocna wilgoć nie służy włosom. Dlatego, to właśnie wieczorem myjesz włosy, nie zapominaj o dokładnym ich suszeniu. Pomocna w tym będzie innowacyjna technologia suszarki z dyfuzorem – co daje ten sprzęt? Tego dowiesz się w poniższym materiale.

Suszarka z dyfuzorem – jak działa?

Czym właściwie jest suszarka z dyfuzorem i czy jest dedykowana każdemu? To urządzenie, choć mogłoby się wydawać dostępne dla każdego, tak naprawdę przeznaczone jest głównie posiadaczkom kręconych i lekko falowanych włosów. Dzięki specjalnej nakładce, zwanej właśnie dyfuzorem, niesforne, puszące się pasma, z którymi na co dzień zmagają się kobiety z naturalnymi lokami, mogą zostać łatwo i szybko ujarzmione, bez niepotrzebnego szarpania czy plątania, jak ma to miejsce przy pielęgnacji i suszeniu zwykłą suszarką. Jednak nie jest powiedziane, że mając proste kosmyki stanowczo zabronione jest używanie suszarki z dyfuzorem – wprost przeciwnie – suszenie z pomocą dołączonej nakładki może wydobyć delikatny, modny i przede wszystkim zdrowy skręt Twoich prostych włosów. To dobra opcja, jeśli lubisz eksperymentować z fryzurą bez niepotrzebnego obciążania Twoich włosów. 

Jeśli uważasz, że suszarka z dyfuzorem może spełnić Twoje oczekiwania, zanim zdecydujesz się na jej kupno, zwróć wcześniej uwagę kilka istotnych szczegółów, które posiada. Niektóre z tych urządzeń posiadają przydatne funkcje umożliwiające podtrzymanie fryzury w jeszcze lepszej kondycji, tym samym nadając jej blask i gładkość. Na przykład, jedną z bardziej pożądanych opcji dobrych suszarek z dyfuzorem jest zimny nawiew zapewniający zamknięcie i wygładzenie łusek włosa. Używa się go dosłownie pod sam koniec suszenia, zapobiegając tym samym niepotrzebnemu wysuszeniu włosów czy szybszemu rozdwajaniu końcówek.

Warto dodatkowo zwrócić uwagę na funkcję jonizacji, z której z pewnością ucieszą się posiadaczki puszących i elektryzujących się włosów. Atutem dobrego sprzętu suszącego włosy jest wbudowana regulacja temperatury i intensywności nawiewu pozwalająca kontrolować moc i ciepło wydobywanego powietrze z suszarki. Niektóre dyfuzory posiadają wypustki – te krótsze nadają się głównie do układania loków i fal, a te dłuższe będą pomocne w uzyskaniu idealnej wymarzonej włosów.

Suszarka z dyfuzorem – jak używać?

Obsługa suszarki z dyfuzorem tak naprawdę jest bardzo prostym zadaniem. Wystarczy wykonać kilka kroków, które pozwolą uzyskać wymarzoną i piękną fryzurę od A do Z:

  1. Na początku należy umyć włosy szamponem dostosowanym do kondycji skóry głowy.
  2. Potem, jak zwykle przy pielęgnacji włosów nałóż odżywkę i wczesz ją w pasma przy użyciu grzebienia.
  3. Po upływie wymaganego czasu spłucz produkt z włosów i zawiń wokół głowy bawełniany ręcznik.
  4. Ściągnij ręcznik z włosów i wetrzyj w kosmyki ulubioną odżywkę utrwalającą ich skręt (może to być również pianka).
  5. Teraz zabierz się za suszenie włosów przy pomocy suszarki z dyfuzorem; podziel pasma na kilka części i nawiń je po kolei na dyfuzor, a następnie przyłóż do głowy i włącz nawiew. Ważne jest, by podczas suszenie nie doprowadzić do puszenia włosów.
  6. Po wysuszeniu całej głowy i nadaniu im ostatecznego wyglądu, w kosmyki możesz wetrzeć ulubione serum lub olejek, który nada odpowiedniego blasku i miękkości pasmom Twoich naturalnych loków.