Jak wybrać pierwszy wibrator?

Zakup swojego pierwszego wibratora może być zniechęcającym zadaniem. Chcesz znaleźć coś, co jest przyjemne, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć. Z tak wielu różnych typów, rozmiarów i funkcji, może być trudno …

Kiedy myć kostkę brukową?

Kostka brukowa jest narażona na różnorodne zanieczyszczenia. Aby przez długie lata zachowała atrakcyjny wygląd, należy pamiętać o jej regularnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest systematyczne oczyszczanie bruku z kurzu, mchu i innych …

Jaką deskę tarasową wybrać?

Taras jest niesamowitym miejscem, w którym można się zrelaksować, w spokoju poczytać ulubioną książkę czy napić kawy w słoneczny poranek. Jednak, by przez długi czas zachował swój estetyczny wygląd, warto zainwestować …

Najnowsze artykuły

kostka brukowa

Kiedy myć kostkę brukową?

prawnik

Jakie są etapy windykacji?

odpływ

Każdy budynek mieszkalny powinien być wyposażony w kanalizację. Jej zadaniem jest odprowadzanie wody wraz z nieczystościami do kanału ulicznego, przydomowej oczyszczalni albo szamba. Odpowiednio serwisowana instalacja poprawnie spełnia swoje zadanie. Jedną z takich czynności serwisowych jest udrażnianie odpływów, które z czasem pod wpływem nagromadzonego brudu i różnych odpadków, coraz gorzej odprowadzają ścieki. Udrażnianie odpływów we Wrocławiu powinno być wykonywane regularnie. Oto kilka sposób umożliwiających sprawne przeprowadzenie tej czynności.

Lepiej zapobiegać niż udrażniać

Znane powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć”, można sparafrazować „lepiej zapobiegać niż udrażniać”. Nie od dziś znane są i powszechnie stosowane sitka. Umieszcza się je w odpływie zlewu kuchennego, umywalce, wannie czy brodziku. W ten niezwykle tani i prosty sposób można zatrzymać to, co nie powinno dostać się do kanalizacji, zapychając odpływ. O ich skuteczności można łatwo przekonać się, oczyszczając co pewien czas sito z nieczystości.

Chemiczne udrażnianie odpływów we Wrocławiu

W przywracaniu sprawności odpływu z pomocą przychodzi chemia. Środki udrażniające przepływ, dostępne są w sklepach. Mniej oczywiste jest, że można znaleźć je również we własnej kuchni. Najpopularniejszym sprzymierzeńcem w trosce o drożną instalację jest soda oczyszczona i ocet. Mieszankę, składającą się z ¾ szklanki sody i ½ szklanki octu, wlewa się do odpływu i czeka pół godziny, następnie obficie przepłukuje ciepłą wodą. Zabieg ten jest bezpieczny dla kanalizacji, więc można powtarzać zawsze, kiedy zaistnieje taka potrzeba.

Jeśli domowe sposoby okażą się niewystarczające, a roztwór sody i octu za słaby, można sięgnąć po chemię sklepową. Chemia sklepowa to bardziej profesjonalne środki, które przyjmują postać proszku, granulek lub żelu. Ze względu na swoje mocne działanie, ich stosowanie powinno przebiegać zgodnie z instrukcją producenta. Warto też pamiętać o środkach bezpieczeństwa, zarówno podczas przechowywania jak i używania takich substancji.

Mechaniczne udrażnianie odpływów we Wrocławiu

Alternatywą dla chemicznych środków jest mechaniczne udrażnianie odpływów. Często wystarczy kilkukrotne użycie gumowego, ręcznego przepychacza do rur, aby osiągnąć zamierzony efekt. To tanie i proste w posługiwaniu się urządzenie, jest również niezwykle skuteczne. Pewnie dlatego doczekało się bardziej skomplikowanych wersji, przyjmujących postać pistoletu, który czyści, używając wtłoczonego pod ciśnieniem powietrza. Bardziej zaawansowanym urządzeniem jest spirala, którą można wprowadzić w odpływ. Jej zaletą jest możliwości odetkania zatoru, który powstał na dalszym odcinku instalacji.

Udrażnianie odpływów z pomocą specjalistów

Czasem zator jest tak poważny, że powyższe metody zawodzą. Zdarza się, że właściciel lub najemca budynku, nie dysponuje odpowiednią ilością czasu lub wiedzy, by samodzielnie poradzić sobie z problemem. Rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie wezwanie specjalisty z odpowiednim sprzętem. Fachowiec taki zaoferuje nie tylko udrożnienie odpływów we Wrocławiu, lecz konserwację całej instalacji i usunięcie odkrytych usterek.