Krioterapia – jak często?

Krioterapia jest to leczenie bólu za pomocą zimna. Metoda ta, choć wywodzi się ze Starożytnego Egiptu, dopiero wiele tysięcy lat później doczekała się swoich entuzjastów. Wielu pacjentów zastanawia się jednak ile …

Jaki pistolet lakierniczy dla amatora wybrać?

Jaki pistolet lakierniczy na początek będzie najlepszy? Wydawać by się mogło, że zmiana koloru samochodu czy motoru możliwa jest tylko i wyłącznie w profesjonalnych warsztatach. Nic z tych rzeczy, a tego …

Jakie powierzchnie można poddać piaskowaniu?

Przygotowanie powierzchni do dalszego użytku jest niesamowicie ważne. Niezależnie od tego, w jaki sposób materiał ma zostać dalej wykorzystany, należy go do tego dostosować. Zazwyczaj obróbka nie kończy się po jednym …

pogrzeb

Śmierć bliskiej osoby jest jednym z najtrudniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. To niezwykle obciążający emocjonalnie czas, jednak wymaga on również podjęcia wielu kroków formalnych, do których należy między innymi organizacja pogrzebu. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby przeżycie tego trudnego etapu stało się łatwiejsze. Jednym z nich jest skorzystanie z możliwości, jakie dają profesjonalne usługi pogrzebowe. W Szczecinie możemy uzyskać pomoc od sprawdzonych i godnych zaufania firm od lat wspierających swoich klientów w kompleksowym przygotowaniu pochówku.

Jakie kroki powinny poprzedzać organizację ceremonii pogrzebowej?

Zanim odbędzie się pogrzeb, niezbędne jest załatwienie odpowiednich dokumentów i formalności. Jeśli śmierć nastąpiła w domu, konieczne jest wezwanie lekarza, który po badaniu wystawi kartę zgonu. Jeśli zgon miał miejsce w szpitalu, karta jest wystawiana właśnie tam. Kolejnym krokiem jest wizyta z tym dokumentem w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie zostanie wystawiony akt zgonu. Natomiast już na podstawie karty zgonu odbiór ciała oraz organizację pogrzebu możemy powierzyć specjalistycznej firmie świadczącej usługi pogrzebowe w Szczecinie. Zagwarantuje nam to szybką, dokładną i profesjonalną organizację ceremonii oraz pomoc w formalnościach.

Zakład pogrzebowy na podstawie wystawionej karty może odebrać ciało z wyznaczonego miejsca i przetransportować je do chłodni. Ponadto zapozna się i uwzględni nasze wytyczne dotyczące miejsca i sposobu pochówku, wybranej parafii, daty, a także przebiegu i oprawy pogrzebu. Jako bliscy zmarłego możemy liczyć na pomoc, wsparcie i załatwienie wielu kwestii w naszym imieniu. Dom pogrzebowy może między innymi ubiegać się na podstawie stosownych upoważnień o przyznanie zasiłku pogrzebowego.

 

Usługi pogrzebowe Szczecin – organizacja pochówku i pomoc w formalnościach

Kolejnym krokiem podczas przygotowań do pogrzebu jest decyzja, czy będzie on miał charakter świecki, czy wyznaniowy, a następnie wybór miejsca złożenia ciała. Następnie konieczna jest decyzja, czy będzie to tradycyjny rodzaj pochówku, czy też ceremonia poprzedzona kremacją. Możemy również powierzyć pracownikom domu pogrzebowego kompleksowe przygotowanie zmarłego do pogrzebu, czyli mycie, ubieranie, makijaż, ułożenie włosów. Ważnym aspektem przygotowań jest również wybór trumny lub urny. Także w tym wypadku możemy liczyć na pełne wsparcie, pomoc w wyborze i dostosowanie oferty do naszych potrzeb i oczekiwań, a także do woli zmarłego.

Usługi pogrzebowe w Szczecinie – czy warto się na nie zdecydować? Z całą pewnością tak, ponieważ dzięki pomocy profesjonalnych pracowników zakładu nie musimy w tym trudnym czasie niepokoić się o szereg formalności i przygotowań. Zgłaszamy jedynie swoje dyspozycje, te zaś są realizowane przez zakład przy pełnej trosce o uwzględnienie naszych wytycznych.

Elementy przygotowań, o jakich warto pamiętać, to także stworzenie i rozwieszenie klepsydry, ważne informacje dla żałobników (na przykład o składaniu kondolencji czy przynoszeniu kwiatów), a także decyzja o tym, czy zostanie zorganizowana stypa. Powierzając organizację pochówku sprawdzonej firmie, nie musimy się martwić o znaczną część tych formalności, co jest bardzo dużym wsparciem i odciążeniem w początkowym etapie żałoby.