Czym jest agrofobia?

Agrofobia – to słowo, które w dzisiejszych czasach zyskuje coraz większą uwagę. Ale czy naprawdę wiemy, co oznacza? Czy jest to po prostu niechęć do przestrzeni zewnętrznej, czy może coś znacznie …

Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

ubrania

Jeśli czujesz, że niczym szczególnym się nie odróżniasz od innych, jednak pragniesz być trendy, a twoje ubrania są szare i nijakie, zaś fryzura jest dość przestarzała – wychodzi na to, że to odpowiedni moment na metamorfozę oraz czas najwyższy na zmiany. Jeśli po raz kolejny stoisz przed szafą i zastanawiasz się co na siebie włożyć i dochodzisz do wniosku, że Twoja odzież jest nijaka i smutna to najwyższa pora na przeobrażenie jej w coś unikatowego. Ten artykuł przedstawi Ci kilka prostych sposobów jak stać się oryginalnym, by wszyscy odwracali się za Tobą na ulicy. Wystarczy, że doprowadzisz do małego przewrotu swojej prezencji. Na ulicy dość często spotykamy ludzi, którzy w ogóle nie zapadają w pamięć. Jeśli już nie chcesz dłużej wtapiać się w tłum, a pragniesz przyciągać uwagę, to jest to artykuł zdecydowanie dla Ciebie!

Nowa fryzura

Zmianę wyglądu najlepiej zacząć od nowej fryzury. Odmień swój kolor włosów, by stał się bardziej wyrazisty, niech nie przerażają Cię ostre cięcia. Spróbuj choć raz inaczej niż zawsze je ułożyć. Da Ci to gwarancję, że poczujesz się świeżo. Pamiętaj też, że to, co jest obecnie modne, nie zawsze będzie dla Ciebie idealne. Posłuchaj swojej intuicji. Nie obawiaj się eksperymentować z mocnymi i wyrazistymi paletami. Odważ się na krótkie włosy. Modne w tym sezonie stają się ponownie boby cięte na prosto. By odmienić swoje oblicze, nie musisz  farbować włosów na zielono. We wszystkim należy wyczuć umiar, ponieważ łatwo jest przekroczyć granicę między spersonalizowanym stylem a kiczem. Aby wszyscy uwierzyli w to, że naprawdę jesteś indywidualistką, musisz pozostać wiarygodna. Jak być oryginalnym? Bądź przede wszystkim sobą, a ludzie z pewnością Cię zauważą.

Zmiana stylu ubierania

Monotonność w naszej szafie wynika z tego, że jak większość osób robimy zakupy w popularnych sieciówkach. Wszystkie tam oferowane kreacje są takie same, mają podobne kolory, kroje i dodatki. Jeśli chcesz wprowadzić kilka zmian, poczytaj o trendach panujących w modzie w gazetach branżowych, poszukaj inspiracji u znanych projektantów w internecie. By przestać być szarym i nijakim udaj się do secondhandu. Tam można upolować perełki modowe w bardzo przystępnych cenach. Dość często za parę groszy możesz kupić marki znanych designerów. Na pewno znajdziesz tam ubrania bardzo wyraziste, indywidualne oraz dodatki, które dołożą charakteru twojej stylizacji. 

Niektórzy wyrażają siebie także poprzez kolory. Nie bój się więc intensywnych róży, czerwieni, pomarańczy lub fioletów. Jeśli rzucające się w oczy odcienie nie są jednak dla Ciebie postaw na ubrania Off White. Zmiana looku nie musi odbywać się tylko za pomocą barw. Ciuchy mogą równie dobrze prezentować się w stonowanej kolorystyce. Wystarczy, że dodasz świecące buty, torebkę z ciekawym pintem, czy bransoletkę z różnobarwnych kamieni. Łącz ze sobą wzory. Nie bój się eksperymentować.

Uśmiech na twarzy

Jak przyciągnąć uwagę i jak być wyjątkowym bez większego ingerowania w swój wygląd? Tak, jest to możliwe! Wystarczy radość z życia i szeroki uśmiech na twarzy. Brzmi to dość banalnie, ale działa cuda. Podstawą bycia nieszablonowym jest to, co sama myślisz o sobie. Bardzo ważna w tym wszystkim jest pewność siebie. Osoba asertywna porusza się pewnym krokiem, nie interesują ją opinie i spojrzenia przechodniów. Bądź nastawiona przyjaźnie do życia. Korzystaj z niego pełnymi garściami. Wystarczy, że będziesz akcentować swoje atuty. Jeśli masz długie rzęsy, podkreśl je jeszcze bardziej czarną maskarą. Kiedy jesteś właścicielką pełnych i wyrazistych ust, nie bój się użyć czerwonej szminki. Gdy Twoje ciało jest zaokrąglone, nie martw się i załóż obcisły top ze zdecydowanym wzorem. Wszyscy dookoła zauważą, że lubisz swoje krągłości! Miej dystans i nie bądź przerażona, gdy należy porozmawiać z obcymi ludźmi. Człowiek nieśmiały i cichy zazwyczaj jest ignorowany i niezauważalny. Bądź po prostu otwarta na nowe znajomości. Jeśli sama pokochasz siebie, inni podążą Twoim śladem.

Jak wyróżnić się spośród tłumu?

Jest to paradoksalnie dość banalne. Sama decyduj jak wyglądasz, bądź spontaniczna w doborze nowych kreacji, zmień fryzurę, żyj po swojemu, spełniaj marzenia, często się uśmiechaj, kochaj ludzi! Skup się po prostu na sobie, na swoich mocnych stronach, a nie na osobach, które mijasz na ulicy. To ty masz być szczęśliwa. Myśl pozytywnie!