Jak wybrać pierwszy wibrator?

Zakup swojego pierwszego wibratora może być zniechęcającym zadaniem. Chcesz znaleźć coś, co jest przyjemne, ale nie jesteś pewien, gdzie zacząć. Z tak wielu różnych typów, rozmiarów i funkcji, może być trudno …

Kiedy myć kostkę brukową?

Kostka brukowa jest narażona na różnorodne zanieczyszczenia. Aby przez długie lata zachowała atrakcyjny wygląd, należy pamiętać o jej regularnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest systematyczne oczyszczanie bruku z kurzu, mchu i innych …

Jaką deskę tarasową wybrać?

Taras jest niesamowitym miejscem, w którym można się zrelaksować, w spokoju poczytać ulubioną książkę czy napić kawy w słoneczny poranek. Jednak, by przez długi czas zachował swój estetyczny wygląd, warto zainwestować …

Najnowsze artykuły

kostka brukowa

Kiedy myć kostkę brukową?

prawnik

Jakie są etapy windykacji?

kominek

Niemalże każdy marzy o posiadaniu kominka, który umili nam jesienne i zimowe wieczory. Warto jednak podkreślić, że nie w każdym miejscu można umieścić tradycyjny kominek. Perfekcyjną alternatywą są biokominki, które ciągle zyskują na popularności – dowiedz się, jak działają. 

Czym jest biokominek?

Biokominek to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego kominka opalanego drewnem. Biokominek to urządzenie, które do złudzenia przypomina swoją pierwotną wersję, jednak działa w zupełnie inny sposób. Każdy producent biokominków podkreśla, że ekologiczne kominki nie imitują ognia, tylko dają prawdziwy płomień. Najważniejszą różnicą między zwykłym a ekologicznym kominkiem jest fakt, że w biokominkach paliwem jest etanol, którego spalanie powoduje powstawanie żywego ognia. Paliwo bioetanolowe to naturalne paliwo na bazie etanolu, produkowane z roślin, takich jak trzcina cukrowa czy kukurydza, dlatego jest znacznie bardziej przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnych paliw do spalania.

Biokominek – jak działa?

Ekologiczne kominki to znakomite rozwiązanie dla każdej osoby i każdego rodzaju pomieszczenia. Do prawidłowego funkcjonowania biokominka nie potrzebujemy specjalnego komina, wywietrzników lub przewodu spalinowego. Podczas spalania paliwa etanolowego nie wytwarza się dym, ani nawet zapach, dlatego też biokominek nie potrzebuje żadnej formy wentylacji. 

Biokominki są bardzo proste w obsłudze, ponieważ do rozpalenia kominka potrzebujemy tylko specjalnego paliwa oraz długiej zapalniczki. Wytworzenie ognia w ekologicznym kominku jest zdecydowanie prostsze niż w opalanej drewnem wersji kominka. Warto również podkreślić, że proces spalania etanolu jest bardzo efektywny, ponieważ wiele biokominków posiada możliwość manualnej regulacji wysokości płomienia. 

Na jakiej zasadzie działa biokominek? Można powiedzieć, że ten rodzaj kominka funkcjonuje w sposób bardzo podobny do zwykłych świeczek. Wystarczy podpalić paliwo i od razu uzyskujemy piękny płomień. Czas spalania paliwa wynosi zazwyczaj 4-5 h, jednak możemy samodzielnie wyłączyć kominek poprzez zamknięcie pokrywy urządzenia. 

Jak działa biokominek i czy ogrzewa pomieszczenie?

Tradycyjne kominki są popularne nie tylko dlatego, że nadają danemu miejscu niepowtarzalny klimat. Kominek opalany drewnem lub gazem bardzo ogrzewa pomieszczenie, w którym się znajduje. Z tego właśnie powodu, wiele osób zastanawia się, czy biokominek będzie działał w ten sam sposób, skoro wytwarza on prawdziwy ogień. 

Kominki na bioetanol są w stanie oddawać ciepło do pomieszczenia, jednak nie są aż tak efektywne, jak kominki opalane drewnem lub gazem. Należy jednak podkreślić, że mniejsza ilość ciepła nie powinna zniechęcać do zaopatrzenia się w biokominek. Ekologiczne kominki są zdecydowanie bezpieczniejsze w użyciu w pomieszczeniach niż ich tradycyjne wersje. Kominki na bioetanol nie wytwarzają dymu, popiołu ani substancji rakotwórczych.

Biokominek – zasady działania i instalacji

O biokominkach można powiedzieć bardzo dużo dobrego, jednak najlepsze jest to, iż ten rodzaj kominków możemy zainstalować niemalże w każdym miejscu bez posiadania specjalistycznej infrastruktury. Ekologiczne kominki mogą znajdować się na ścianach, w środku stolików do kawy, czy nawet na tarasie. Kominki wolnostojące praktycznie nie wymagają żadnego montażu. Ich instalacja i uruchomienie jest niezwykle proste, dlatego też możemy ciągle zmieniać ich położenie w zależności od naszych upodobań. Wiele wolnostojących kominków jest wyposażonych w kółka ułatwiające ich przenoszenie. 

Biokominiki stanowią ekstrawagancki element wystroju wybranego pomieszczenia. Kominki na bioetanol dostępne są w szerokiej gamie eleganckich, stylowych i nowoczesnych wzorów. Wiele osób uwielbia umieszczać ekologiczne kominki w sypialniach, aby przed snem móc się odprężyć, dzięki oglądaniu delikatnego płomienia. Kominki na bioetanol znajdziemy w najróżniejszych rozmiarach, dlatego też nie należy się martwić, jeśli jesteśmy posiadaczami niewielkiego mieszkania, a marzymy o efektywnym kominku.