Czy warto skorzystać z usług biura tłumaczeń?

W dobie globalizacji i rosnącej mobilności tłumaczenia językowe stały się koniecznością. Przekazywanie informacji w różnych językach jest niezbędne zarówno dla osób prywatnych, jak i firm działających na międzynarodowym rynku. Chociaż wiele …

Transport drogowy – co to?

Transport drogowy to jeden z kluczowych elementów współczesnej logistyki. W dobie globalizacji i rosnącego znaczenia handlu międzynarodowego, znaczenie tego sektora stale wzrasta. Ale co to jest transport drogowy? Aby dokładnie zrozumieć …

Elektroniczny obieg dokumentów – co to jest?

Elektroniczny obieg dokumentów to pojęcie, które zyskuje na znaczeniu w dzisiejszym cyfrowym świecie. Coraz więcej firm i instytucji przechodzi na cyfryzację swoich procesów, w tym przepływu dokumentacji. Ale co to jest …

Według Światowej Organizacji Zdrowia, utrzymanie rąk w czystości w dużej mierze wpływa na zmniejszenie ryzyka zachorowalności, powstrzymuje rozwój wielu szkodliwych dla człowieka bakterii i wirusów. W dobie koronawirusa na całym świecie wprowadzane są coraz nowsze środki i systemy ochrony, które poprzez zapewnienie właściwej higieny i sterylnych warunków otoczenia, gwarantują skuteczną ochronę przed transmisją wirusów. Innowacyjnym pomysłem na sprawną i skuteczną kontrolę sanitarną są bramki dezynfekcyjne, które są coraz częstszym elementem przestrzeni, gdzie występuje zwiększone natężenie ruchu.

Czym są bramki dezynfekcyjne?

Bramka do dezynfekcji to profesjonalne urządzenie, które zapewnia całkowitą dezynfekcję nie tylko rąk, ale także odzieży wierzchniej oraz wszystkich akcesoriów, takich jak np. torebki. Dzięki temu bramki do dezynfekcji to praktyczne urządzenia, których działanie ogranicza rozprzestrzenianie się wirusów i bakterii. Działanie tego typu urządzeń jest wysoce skuteczne oraz bezpieczne dla zdrowia. Największą zaletą bramek jest ich całkowita automatyzacja, co przekłada się na wygodę korzystania z nich przez wszystkich, którym zależy na skutecznej ochronie i higienie.

Jak działają bramki do dezynfekcji?

Tego typu bramka to rodzaj metalowej konstrukcji, która zapewnia bezdotykową dezynfekcję. Odbywa się ona na zasadzie wbudowanych czujników w ramę bramki, które wykrywając ruch, uruchamiają dyszę z płynem odkażającym umieszczonym w zbiorniku urządzenia. Zastosowany środek zostaje rozpylony w postaci mgiełki, która zapewnia wysoką skuteczność działania. Zdezynfekowana zostaje odzież wierzchnia oraz powierzchnia skóry. Płyn użyty w systemie bramki jest całkowicie bezpieczny dla człowieka, nie powoduje podrażnień skóry, dróg oddechowych ani alergii, a także nie uszkadza materiałów, z których wykonana jest odzież. Środek wirusobójczy jest także bezbarwny i bezzapachowy. Dzięki systemowi zraszania bramki dezynfekującej nie musisz obawiać się tego, że ubrania przemokną, bowiem aplikacja płynu dezynfekującego metodą proszkowania (zamgławiania) zapewnia mikroskopijny rozmiar cząsteczek, które mają kontakt z Twoim ciałem. Cały proces odkażania trwa maksymalnie 5 sekund. Gotowość urządzenia do pracy jest sygnalizowana za pomocą zielonej lampki, która zapala się, kiedy bramka jest gotowa do działania.

Gdzie można znaleźć bramki dezynfekcyjne?

Konstrukcje bramek odkażających znajdują zastosowanie we wszystkich obszarach o dużych zagęszczeniu ruchu, gdzie ryzyko zarażenia chorobami drogą kropelkową jest największe. Wykonanie urządzeń ze stali nierdzewnej pozwala na wykorzystanie bramek także na zewnątrz. Główne miejsca, gdzie używa się bramek dezynfekujących to:

  • lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, poczekalnie,
  • urzędy i instytucje publiczne, uczelnie, szkoły,
  • szpitale, przychodnie,
  • parkingi, sklepy, galerie handlowe,
  • hotele, kawiarnie, restauracje,
  • biura,
  • obiekty sportowe,
  • parki rozrywki, sale zabaw.

Bramki do dezynfekcji COMPENSUS

Bramki, jakie posiada w swojej ofercie firma Compensus, zostały zaprojektowane w trosce o Twoje bezpieczeństwo, jako niezawodny środek ochrony przed koronawirusem, a także innymi wirusami i drobnoustrojami, w miejscach, gdzie najłatwiej o zakażenie. Zalecanym przez producenta środkiem do stosowania w bramkach odkażających jest niejonowe srebro koloidalne. Jego nanocząsteczki przyciągają szkodliwe patogeny i uszkadzają ich komórki, co sprawia, że stają nie nieszkodliwe dla człowieka. Właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne i odkażające srebra znacznie przewyższają działanie klasycznych środków do dezynfekcji, dzięki czemu bramki wykorzystujące ten środek zapewniają skuteczną i natychmiastową ochronę. Pojemnik na płyn odkażający posiada pojemność 25 litrów, a sama bramka, ze względu na szybkość działania, zdezynfekuje ok. 600-700 osób w ciągu godziny.

Bramki do dezynfekcji Compensus są wykonane z wysokogatunkowej stali, co daje gwarancję trwałości i długiej żywotności. Produkty możesz nabyć w atrakcyjnej cenie.